Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen veszélye van a kanyaró...

Milyen veszélye van a kanyaró elleni oltásnak?

Figyelt kérdés

pontosítva: mi az a veszélye, ami 15 hós korban már kevésbé veszélyes, mint 9 hósan? Ha elvileg be lehetne adni 9 hósan, akkor, mikor itt a nyakunkon már a betegség, miért nem engedélyezik a 9 hósok oltását?

Az én gyerekem még csak 6, de bőven elég lenne várnom 3 hónapot, és imádkozni, hogy nehogy, mint még 9et... tudom, hogy nagyon nagyon kicsi az esély, szinte 0, de valamennyi van, és ha ez megelőzhető, miért nem lehet akkor minél előbb megadni a védettséget?


2017. márc. 10. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy fiatalabb korban nem lesz olyan hatékony az ellenanyagtermelés. De nem hiteles forrás, csak fb-n volt.
2017. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem közre játszhat mennyiségi tényező is. Nem hinném, hogy ezzel a járvánnyal számoltak. Ha hirtelen minden 9 hónap felettit oltanának, akkor ki tudja elég lenne-e a vakcina, vagy nem.
2017. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Pont mai hír, hogy oltani akarják a 9 hónaposokat.

2017. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szerdán kérdeztem a védőnőt, hogy mennyire veszélyes a járvány. Azt mondta, hogy ha rossz lesz a helyzet akkor mindenkit beoltanak. Azt is mondta, hogy azért adják 15 hósan, mert addigra már kiürül az a kis immunanyag amit tőlünk kapott meg születése előtt. Mi most 8 hósak vagyunk és én is nagyon aggódom!!
2017. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó, ez kicsit logikusan hangzik. Mi kedden megyünk a dokihoz, én is rá fogok kérdezni.
2017. márc. 10. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért adják 15 hósan, mert akkor már a maximális hatékonyságot lehet vele elérni, míg korábban nem.

Ha pl 8 hósan beoltanák, lehet, hogy védetté válna, de lehet hogy nem. Azért van ez, mert az anyukától a méhlepényen átjutott kanyaró ellenes anyai ellenanyagok még nem tüntek el a babából. (jó hír, hogy ha ott vannak, akkor védenek is.) 15 hónapos korra eltűnnek, akkor érdemes oltani, mert onnantól saját ellenanyagot fog termelni a kicsi, és védett lesz.

2017. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!