Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadattátok a kullancs által...

Beadattátok a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni oltást a gyereketeknek? Van valamilyen veszélye? Mennyibe került egy gyereknek? Hány évenként kell megismételni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Én mind a két gyereknek beadattam.

Kisfiam már 2 éves kora után megkapta az elsőt, rá egy hónapra a másodikat, 1 év múlva a harmadikat, és onnantól már csak 3 évente kell kapnia. Akkor olyan 2000 Ft körül volt 1 vakcina.

Kislányom ma kapta meg az első oltást, és mivel már "nyár" van, kullancsszezon, ezért Ő 2 hét múlva kaphat ismétlőt. Az oltás 3600 Ft volt, + 2000 a beadása.

Egyiknek sem volt semmi baja utána, és a doktornőnk szerint ennél nem is nagyon kell rá számítani. Én azért oltattam, mert zalaiak vagyunk, errefelé rengeteg kullancs van, és közülük is sok a fertőzött.

2013. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!