Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti most utaznátok Szegedre 10...

Ti most utaznátok Szegedre 10 hónapos, kanyaró ellen nem beoltott babával?

Figyelt kérdés
Én éppen mennék, de folyton hallom a környezetemből az elbizonytalanító reakciókat. Gondoltam, megkérdezlek titeket is. Köszi
2017. márc. 11. 15:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nincs járvány Magyarországon.Összesen 31 gyanús esetet regisztráltak,ebből 10- nél diagnosztizáltak eddig biztosan kanyarót.Szerintem túl van lihegve.
2017. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 ede1219 ***** válasza:
0%
9 hónaposan meg kellett kapnia.
2017. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Nincs ez a dolog túllihegve, csupán jobb az elővigyázatosság!

Románia itt van a szomszédban, és ott már nem egy ember halt bele ennek a szövődményeibe. Köztük egy 2 éves kislány is.

Magyaországon pedig nem egy Román dolgozik, egész országszerte, akik ki-be járkálnak az országból! Tapasztalatból tudom.


Én nem vinném míg nincs meg az oltása, de utána sem a legbiztonságosabb.

2017. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett.15 hósan van az MMR oltás.
2017. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

Ha te kaptál oltást, az anyai immunanyagok védik.

Nincs járvány, nem kell túlparázni. Egyébként is, a kanyaró csak legyengült immunrendszerű embereknek életveszélyes.

2017. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

#2-es, miről beszélsz? 15 hónaposan adnak oltást, előbb nem. Romániában már oltanak előbb is a járvány miatt, de itt egyelőre erre nincs lehetőség, akárkit kérdeztünk, szegedi gyerekorvosokat, ÁNTSZ-t, László Kórház Védőoltás ambulanciáját, mindenki rázza a fejét.


13 hónapos Csongrád megyei gyermek anyukája vagyok.

2017. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is sokan túllihegik. Pl. akik Pesten, vagy Dunántúlon félnek kimozdulni. Viszont arra a környékre én is meggondolnám, hogy elinduljak-e oltatlan csecsemővel.
2017. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

bírom ezt, túl van lihegve... gondolom az ottaniak is azt gondolták, túl van lihegve, míg meg nem betegedett a gyereke vagy a szomszédja... inkább legyen "túllihegve", mint hogy a pár hónapos gyerekem elkapja... szerintem.


Kérdező, én nem mennék.

2017. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
8-as az ottani oltásellenes szülők miatt van most járvány, akik rendre nem adatták be, és nem azért mert pár 15 hós nem kapta meg.
2017. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Mi a gyermek klinikán voltunk Szegeden múlt héten. Én is be voltam tojva. Főleg, hogy több román család is volt ott a gyerekével. Ha nem lenne muszáj, én nem mennék. Én igenis félek tőle.
2017. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!