Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti most utaznátok Szegedre 10...

Ti most utaznátok Szegedre 10 hónapos, kanyaró ellen nem beoltott babával?

Figyelt kérdés
Én éppen mennék, de folyton hallom a környezetemből az elbizonytalanító reakciókat. Gondoltam, megkérdezlek titeket is. Köszi
2017. márc. 11. 15:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%
Csak akkor mennék, ha fontos. Ha nem, elhalasztanám. Szerintem is a média felnagyította ezt az egészet, de én az elővigyázatosabb típusba tartozom; nem 'rángatnám feleslegesen az alvó oroszlán bajszát'; ha nem muszáj. Ha muszáj, az más kérdés; akkor vinnék kézfertőtlenítőt, amit gyakran használnék, és kerülném a tömeget.
2017. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

#8: Csak megerősíteni tudom a 9-est. Magyarországon az oltásoknak köszönhetően már eltűnt a kanyaró. Az, hogy újra felütötte a fejét, köszönhető a sok idiótának, aki összeesküvést lát az oltásokban!


Magyarországon csak egy kis réteg van, aki nem 100%-osan védett. Mégpedig az 1969 és 1992 közt születettek. Ők azok, akik kaptak ugyan oltást, de csak egyet, és a 70-es évek elejéig nem is a legkedvezőbb időpontban.


De a lefolyás náluk is enyhébb, ha elkapják.


A csecsemőket meg az anyai immunanyagok védik 1 éves korukig.


Én pici koromban még voltam kanyarós, és már akkor is csak azok haltak bele, akiknek valami miatt gyenge volt az immunrendszerük.

2017. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
71-es vagyok, kaptam oltást, ami sajnos nem sokat ért, ugyanis 18 éves koromban, 1989-ben bizony kanyarós lettem. A lefolyása koránt sem volt enyhe, kemény 3 hét, 40 fokos láz. A doktornőnk jött minden nap injekciózni. Tehát én most védett vagyok, de pontosan átéltem, hogy az oltás nem ért semmit.
2017. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
8 vagyok, tisztában vagyok vele, hogy miért van, de attól még ha nem muszáj, nem vinném a gyerekemet oda, ahol nagyobb eséllyel előfordult. Az immunitás meg vagy védi, vagy nem
2017. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

megint 8, a "meg nem betegedett a gyereke vagy szomszédja"-t arra értettem, ha pl. a szomszéd idős nem volt oltva, a gyerekét meg még nem lehet. Vagy esetleg a szomszéd oltástagadó gyereke lett beteg

(így visszaolvasva értem, miért értettétek félre)

2017. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#13: Valószínűleg még beleestél abba, amikor csak kampányoltás volt. Ősszel oltották be a babákat, a koruktól függetlenül. Ha valaki 1 éves kora előtt kapta meg, annak az anyai immunanyagok semlegesítették az oltóanyagot. Ezt később felismerték, és már jó időben oltotzak, de 92 előtt csak egyszer.
2017. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

És még annyi... érdemes ezt elolvasni (és a kapcsolódó cikkeket):


[link]

2017. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. márc. 11. 19:24
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem muszáj, akkor nem vinném most oda a picit.
2017. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%
Szegeden élünk, nem értem miért ne lehetne ide jönni, nincs pánik ez miatt, amúgy meg a makói kórházban kezelték a beteget, nem itt.
2017. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!