Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A bárányhimlőt mikor lehet...

A bárányhimlőt mikor lehet legnagyobb eséllyel elkapni? Lappangási idoben vagy amikor már himlos a gyerek?

Figyelt kérdés

A gyerekeim 2 hete talalkoztak egy gyerekkel, aki még akkor nem volt himlos, csak lappangott benne, ugy tudom 2 het a lappangasi ido. Ezert lennek ra kivancsi.


Illetve az elso himlok megjelenesetol szamitva meddig fertozo? Mikor lehet ujra talalkozni a baranyhimlon atesett gyerekkel? Ha teljesen elmultak a pottyok?


2017. márc. 30. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Én direkt vinném, kapják el most, gyerekkorban nem olyan veszélyes, nincs annyi szövődmény.
2017. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, igazad van, de most abszolut nem hianyzik egy himlo, most vagyunk tul egy 2 hetig es es 1 honapig tarto virusos kohogesen...
2017. márc. 30. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Lappangási időben fertőz.
2017. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

A lappangási időben, és amíg egy hólyag is van, fertőző. Ha már csak pörkös, akkor nem.

Az hogy most kapja el, azért hülyeség, mert egy totál kiszámíthatatlan lefolyású betegség. Lehet hogy 30 pöttye lesz, de lehet hogy 300, tüdőgyulladással, 2 hét kórházzal. Ki az aki ennek direkt kiteszi a gyerekét?? Fel nem foghatom...

2017. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hét a lappangási ideje a bárányhimlőnek. Addig fertőz, amíg nem pörkös az utolsó pötty is. A kiütések megjelenése előtti napokban is fertőz.
2017. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 neszeneked999 válasza:
az én véleményem, hogy mindenképp jó ha átesik rajta, főleg ha kislány. Az immunrendszert kell megerősíteni, istápolni közben, mert akkor könnyen legyőzi. Tapasztalatom szerint a népi gyógyászat szereivel hamarabb rendbejön, mint gyógyszerektől, aloe vera alapú szerrel fújni, kenni, az immunrendszer megerősítésre pedig fokhagyma kapszula (lehet kapni kapszulásat ami nem bántja a gyomrot, szagtalan , apró pici, kicsiknek is lecsúszik a torkukon), nagy dózisú c vitamin (legjobb lázcsillapító), multivitamin...Nekünk bevált
2017. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat! Ugy nez ki, hogy nem kaptak el a gyerekeim, ezek szerint igaz az, amit altalaban a neten irnak a himlorol, hogy a himlok megjelenese elotti 1-2 naptol fertoz.
2017. ápr. 11. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!