Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Házi poratka allergia 16...

Házi poratka allergia 16 hónapos gyereknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a lányomnak pozitív lett a Prick-tesztje a poratkára. Ráadásul 4 keresztes. Kaptunk egy szép listát arról, amit foganatosítanunk kell a lakásban. Szívesen cserélnék tapasztalatokat!
2017. ápr. 9. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mit tartalmaz a lista? A fiam is allergiás a háziporra és a parlagfűre. Mi is kaptunk egy listafélét, de urámbocsá' nem dobtam ki az összes szőnyeget és függönyt. Az ágyneműt hetente mosom, a függönyt is elég gyakran. Antiallergén ágyneműje van, de előtte is az volt, mielőtt kiderült. Nekünk azt mondták, hogy kinőheti, s valóban már jobb a helyzet, már hét éves múlt, igaz, gyógyszert is szed.
2017. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Férjem allergiás, listát nem kapott.

De nálunk nincs függöny (nemrég készült el a ház, még meditálunk, hogy milyen függöny legyen),szőnyeg nincs (parketta és járólap van mindenhol), mégis ugyanaz a helyzet mint amikor albérletben laktunk és mindenhol padlószőnyeg meg függönyök voltak. Padlófűtés sincs éppen az allergiája miatt.

Unokatestvéremék voltak annak idején mindhárman por és minden allergiások. Hiába cserélték a szőnyeget parkettara stb, semmi változást nem hozott.

2017. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

A lista:

1. kidobni az osszes plussallatot

2. kidobni a szonyegeket es a vastag fuggonyoket

3. minden nap porszivozni, minden nap port torolni, 2 naponta felmosni

4. mindent elrakni a polcokrol zarhato szekrenybe, hogy a leheto legkevesebb porfogo maradjon

5. lecserelni mindenki matracat, agynemujet, huzatot stb. antiallergenre

6. hetente mosni az osszes lepedot, takarot stb., es 2 hetente a fuggonyoket

Oszinten mondom egy kicsit ketsegbe vagyok esve. Raadasul meg van egy kutyank is. Az allergologus azt mondta, hogy nem kell megvalni tole (meg szerencse), de nem mehet be a gyerekszobaba. Hat oda eddig sem mehetett, de a nappaliban alszik, szoval nem kinti kutyus. Ki lehet egyebkent noni? Mert az allergologus azt mondta, hogy az ilyen kicsi korban elojott allergiat igen. De a neten igen eltero velemenyek vannak.

2017. ápr. 9. 17:37
 4/5 anonim ***** válasza:

1. kidobni az osszes plussallatot - baromság! aki ezt leírta, nem látott mé kisgyereket... viszont ezek moshatók, 2 hetente kimosod őket és annyi

2. kidobni a szonyegeket es a vastag fuggonyoket - csak a régi, takaríthatatlan szőnyegeket kell kidobni, viszont gyakran kell porszívózni, és ha hagyományos porszívótok van, le kéne cserélni olyanra, amit allergiásoknak ajánlanak

3. minden nap porszivozni, minden nap port torolni, 2 naponta felmosni - hát ja... ha naponta nem is győzöd, de minél gyakrabban

4. mindent elrakni a polcokrol zarhato szekrenybe, hogy a leheto legkevesebb porfogo maradjon - így van

5. lecserelni mindenki matracat, agynemujet, huzatot stb. antiallergenre - így van

6. hetente mosni az osszes lepedot, takarot stb., es 2 hetente a fuggonyoket - lehetőség szerint igen, de az ember nem győzi


Nem ajánlott: padlószőnyeg, padlófűtés, ajánlott: tapéta.


Kutyus: nyugodtan maradhat, sok köze nincs a házi poratkához, és a kutya mellett élő gyerekek egészségesebbek.


Bíztatásként: nekem is volt ilyen allergiám, tizenegy-két évesen teljesen kinőttem. Tudom, ez még messzinek tűnik, de legalább van remény. :)

2017. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! Koszi a valaszod! Megkerdezhetem hany eves voltal mikor kiderult az allergiad? Milyen tuneteid voltak? Es amig ki nem notted, folyamatosan gyogyszert kellett szedned?
2017. ápr. 10. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!