Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van köztetek olyan, akinek a...

Van köztetek olyan, akinek a gyerekének gyakori köhögés miatt kivették az orrmanduláját?

Figyelt kérdés
Segített a műtét? A fiam gyakran alig tud aludni az állandóan hátracsorgó váladéktól. Több, mint egy éve jár közösségbe és szinte semmit nem javul a helyzet. A füle is elég gyakran begyullad. Tudnátok bíztatni valamivel?
2017. ápr. 17. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is a fülem miatt vették ki anno, nem csak sűrűn begyulladt, de már a hallásomra is ráment - azonnal műtét. Én csak azzal tudlak biztatni, hogy gyerekkét ez szinte rutinműtét, nagyon hamar fel lehet épülni belőle, és inkább ez,minthogy valami maradandó károsodás legyen a vége.


Nem tudom, mennyi idős a fiad, de minél előbb kiveszik, annál jobb. Az osztályon voltak pici gyerekek, mikor engem műtöttek, ők már másnap vígan játszottak. Nyugalom,ők még kicsiként ezt nagyon jól viselik! Ne aggódj! :)

2017. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten a műtét miatt aggódom, már végigcsináltuk egyszer a nagyobbik fiammal. Inkább a végeredmény miatt, hogy jobb lesz- e a helyzet. Főleg, hogy a köhögéses időszakok csökkennek-e. Borzalmas éjszakákon át hallgatni, és küzdeni, hogy tudjon aludni. Köszönöm a választ!
2017. ápr. 17. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Egy jó fül-orr-gégész, aki kikezel és nem feleslegesen vagdalózik a mandulaműtéttel. Én ezt tudom javasolni.

Nem egy és nem két gyereknek vették ki az orrmanduláját nálunk az oviban, elárulom, hogy semmivel sem kevesebbet betegek, vagy vannak kevésbé rászorulva az antibiotikumos kezelésre.

Egy a dolog lényege. Ha hurutos megbetegedése van, tengervizes orrspray, majd szívd ki neki porszívóval, ahányszor csak szükséges, aztán pedig Nasivin orrspray-vel fújj be neki. Illetve közvetlenül lefekvés előtt is szívd ki az orrát. Ugyanis valószínűleg nem tud rendesen kitisztulni a kisfiadnak az orr, illetve arcürege, amiatt nem tud rendesen járni a levegő és emiatt lesz neki savós középfül-gyulladása. Illetve nyilván amit még az orvos felír kezelést, azt is add neki.

Ha van inhaláló készüléketek, akkor azt is legalább napi 3-szor használjátok ilyenkor.

Adj neki multivitamint és ha teheted, ahogy megbetegszik, már tartsd otthon és ha megteheted (tudom, hogy nem mindenki), akkor gyógyulás után ne vidd azonnal közösségbe, hanem 3-4 napot tartsd még otthon, hogy erősödjön és ne egyből menjen oviba.

Nekünk ez vált be. Minket is már mandulaműtétre akartak küldeni, de elvittük egy normális orvoshoz, aki közölte, hogy sok orvos ezt tartja egyszerűbbnek, pedig valójában attól, hogy egy gyerek sokat beteg és van begyulladva a füle, az nem jelenti azt, hogy meg van nagyobbodva a mandulája és indokolt lenne a mandulaműtét. Mi ezt csináljuk, amikor beteg a gyerkőc, ezzel gyakorlatilag megelőzve, hogy olyan beteg legyen, mint korábban. Sokkal kevesebbet beteg így a fiunk és hamarabb is gyógyul meg, mint az unokatestvérei, akik közül kettőnek is volt mandulaműtétje.

2017. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobb lett a helyzet műtét után, sokkal!


1-es voltam.

2017. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3- as! Hónapok óta mindent végigcsinálunk, amit írtál. Most utoljára ápr. 6- án kezdte betegség után a bölcsit.(Most volt 3 éves, szept-től ovis lesz) Én 13- a óta szabin vagyok, tehát akkor már nem ment bölcsibe. Tegnaptól újra úgy köhög, hogy kb. 5 percenként hallom. Most is aludna szegény. Szóval ez már súrolja nálam a normális határát. Máj. 31- én viszem egy gégészhez, akiről azt hallottam, hogy alaposan vizsgál és csak indokolt esetben műt. Meglátjuk...
2017. ápr. 17. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Az enyém nem köhögött, a füle gyulladt be kb. fél év alatt 3x és a hallása is csökkent, amikor javasolták a műtétet. De aztán 2x el kellett halasztani, hol taknyosság, hol egy rossz vérvételi eredmény miatt (amiről kiderült, hogy laborhiba volt). Én ezt égi jelnek véve :) körbekérdeztem, és a fülész is rábólintott, hogy előbb próbáljuk ki a Broncho-Vaxom nevű szájon át szedhet "oltást" és ha megússza a telet-tavaszt, akkor lehet, hogy mégse fog kelleni a műtét. Szerencsére így történt: a mandula is kisebb lett, a gyerek feje is nőtt hozzá és közben a hallása is szép lassan teljesen visszaállt. Tudtommal persze nem mindenkinek válik be és később olyanról is hallottam, hogy van ennél rövidebb hasonló kúra is (mert ez több, talán 3 hónapos volt), de nálunk bejött.
2017. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3 doboz Broncho vaxomon vagyunk túl. Most fejeztük be az Immunotrofinát.:-(
2017. ápr. 17. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnál köhögés nem volt, "csak" középfülgyulladás. Fél éven belül 3x. Akkor javasolta az orvos a műtétet. Pár hónappal 5 éves kora előtt csinálták meg. Most 25 éves, azóta nem volt gond vele.
2017. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!