Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Antibiotikum szedése kéthetent...

Antibiotikum szedése kéthetente, normális?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit,azóta folyton beteg.Általában orrfolyás,köhögés néha láz is.De majdnem minden alkalommal antibiotikumot kap rá.Szerintetek ez normális?Van h nem adom be neki,de nem igazán gyógyul meg nélküle.Ti mit szoktatok adni ilyenkor az ovisotoknak,és mennyi idő még meggyógyul?

2017. ápr. 28. 08:27
 1/7 anonim válasza:
100%

Ha folyamatosan antibiotikumot szed, az megöli a bélbacikat emiatt fogékonyabb lesz a fertőzésekre.

Antibiotikumot akkor szedjen, ha bizonyítottan bakteriális a fertőzés, vagy az állapota súlyossága miatt veszélyes lenne egy bakteriális fertőzés.

2017. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális. Felnőttnek sem szabad ennyi antibiotikumot szedni, nemhogy kislánynak. Apánk gyógyszerész, de ő is így gondolja. Minket is étellel szokott gyógyítani, erősíteni. De nem mindegy, hogy milyen.
2017. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem normalis. Miert teszitek tonkre a gyereket ?

Jo, az orvos utazast/ targyi ajandekot kap a gyogyszercegtol minel tobbet felir, de te mint szulo, miert hagyod ezt ?

2017. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keressetek egy jó orvost! Ez a mostani nem normális, ha náthára írja az antibiotikumot.
2017. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes az orvosotok. Én elgondolkodnék a váltáson.

Az én lányom is szeptemberben kezdte az ovit, hasonló bajaink vannak október óta, megfázás, orrfolyás, köhögés, néha láz, de ezekre sosem írt még fel antibiotikumot. Egyszer kapott, most februárban, de akkor tényleg kellett és rendbe is hozta a hozta.

Amúgy, hogy mit adok ilyenkor? Lázra Nurofen, ha már muszály, de gondolom te is. Inkább a köhögéssel szoktam bajba lenni, mert néha egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy hogy köhög, hurutosan vagy szárazan. Többféle köptető, köhögéscsillapító van itthon, azokat alkalmazom, bár úgy tapasztaltam leginkább az idő segít.

2017. ápr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyermekorvossal már az elején megbeszéltem, hogy csak akkor antibiotikumozzuk a gyereket, ha bizonyíthatóan bakteriális fertőzése van.

Ez így is lett. 3 éves, eddig kétszer kapott antibiotikumot, mindkét esetben egyértelmű volt a bakteriális fertőzés. Mindezt úgy, hogy már vagy 20-30 vírusfertőzésen, tehát betegségen esett át. Akkor csak tünetenyhítő készítményeket kapott (pl köhögésre).


Nekem ez azért is fontos volt, mert rengeteg antibiotikumot tömött belém a saját gyerekorvosom. 5 éves koromig, ahogy te is írtad, 2 hetente kaptam antibiotikumot, meg injekciókat. 5 évesen anyám mondta, hogy álljunk le az antibioról, nézzük meg, mi lesz.

azóta ritkábban voltam beteg gyerekként, felnőttként pedig az évi egy-két nátha a legdurvább betegségem.


Felnőttkoromban kizárólag műtét után kaptam antibiotikumot, hogy a műtéti terület ne fertőződjön el. 34 éves vagyok, tehát az elmúlt 16 évben kétszer kellett csak szednem.

2017. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 éves, rengeteg köhögéses, orrfolyásos stb-n vagyunk túl! Antibiotikumot egyszer kapott! Köptető, orrcsepp, porszívózás esetleg Nurofen, meleg borogatás arcra! A mi dokink hál istennek, nem Antibiotikum függő! Cserélj dokit, aki csak akkor adja, ha muszáj!
2017. máj. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!