Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen jelei voltak, hogy...

Milyen jelei voltak, hogy ételallergiás a gyereked?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam bőre szinte mindig ekcémás. Kb 3 hónaposan kezdődött nála, anyatejes volt. Tejmentes diétát kb 2 és fél hónapig csináltam, mindenre odafigyelve, de nem segített. Nyáron majdnem teljesen elmúlt, Horvátországban nyár végén pedig teljesen megszűnt. Kb októberben kezdődött újra. Valamennyire szinten tartom, a kérdésem inkább az, hogy lehet-e ez így ételallergia jele. A gyerekorvosunk most azt javasolta, hogy teszteltessük, fogjuk is. De addig kíváncsi lennék, van-e olyan, akinek csak bőrprobléma jelezte az allergiát, és ha igen, az milyen mértékű volt.

2017. máj. 2. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan persze. Barmilyen merteku lehet a borproblema, ez teljesen egyeni. Ki kell vizsgalni, de nem biztos, hogy etelallergia. Ekcema eleg sok mindentol lehet, igazabol a konkret okat nem is nagyon tudjak az orvosok se. Lehet ruhaanyagtol, mososzertol, oblitotol, furdetoszertol, akarmitol. Az is lehet, hogy az illatositott cuccok miatt. Illatmentes termekeket en kirpobalnam a helyedben.
2017. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, illatmentes, öblítőmentes, mosódiós, bio-öko krémes stb... téren már tapasztalt vagyok. Konkrét esetek érdekelnének inkább, volt-e valaki hasonló helyzetben.
2017. máj. 2. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kislányom kétévesen lett ekcémás. 1 hónapig nem kapott tejet, de továbbra is ekcémás maradt. Ekkor küldtek az allergológiára, pár nap múlva meg volt az eredmény, hogy gluténérzékeny. Később előjött a tojás, por, állatszőr allergia és a mai napig ekcémás, ami nagyon megterhelő már nekem is. Szerintem lehet ételallergiás, de én már hamarabb kivizsgáltattam volna. He húzzad, halasszad, mert a gyerekek vissza is maradhatnak a növésben ha későn veszik észre, ugyanis ilyenkor a bélfala gyulladásban van.. Kitartást! Jó egészséget! :)

Egyébként nem vészes ez a diéta. De jobb lenne azért betegség nélkül..

2017. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ha jól értem, a bőrén kívül más jele nálatok sem volt akkor? Hasmenés, szorulás, hasfájás, puffadás, semmi?
2017. máj. 5. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!