Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hanyszor volt eddig beteg 1...

Hanyszor volt eddig beteg 1 eves kor alatti babatok?

Figyelt kérdés
8 hos mult a fiam es most latom rajta, hogy valoszinu megint nathas lesz :/ kb ez a 6. Megfazasos betegsege. Ebbol 1 szer tudom biztossan hogy sajnos miattam fazott meg mert csaloka ido volt es vastagabbik overal kelett volna ra megis . A tobbi alkalommal mastol kapja el. 7 en elunk egyutt es ha valaki nathas lesz ferjem vagy en biztos hogy elkapjuk onnantol meg mar a pici is biztossan elkapja. Nem tul sok betegseg ez ? Lehet barmi kovetkezmenye a sok megfazasnak? Csak orrfolyas sok tusszoges szokott lenni, se laz se kohoges. Legutobb marciusban volt beteg akkor rahuzodott a gegejere es gegegyulladast kapott. Eddig ez volt a legkomolyabb. Aggodok erte, szinte minden honapban beteg. Sinupret cseppet adhatok neki megelozesnek? Bocsi hogy hosszu lett koszonom ha elolvasod
2017. máj. 2. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Megfázás??

Minimum azt hittem, hogy kórházban jártatok többször is mint mi.

A bölcsis/ovis korszakban fejbe fogod lőni magad, ha egy-egy banális köhécselés kiakaszt.

2017. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem volt beteg egy éves kora előtt.
2017. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

15 hónapos, hála istennek eddig nem volt soha beteg. Az 1 éves szuri után belázasodott, de csak is kevesebb, mint 12 óráig tartott hála isten.

Nálunk is járkál a betegség a házban, de eddig semmi szerencsére, pedig játszótérre is mindennap járunk, és játszóházba is rendszeresen.

Nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszik. Ma evett először fagyit, azelőtt semmi édességet nem evett soha. Tízórai és uzsi csak friss gyümölcs vagy zöldség. Ha joghurtot eszik, akkor veszek natúr joghurtot, és turmixolok bele friss gyümölcsöket, így lesz gyümölcsjoghurtja.

Ebédre fehér hús vagy hal zöldséggel. Pl az édeskrumplit és a cukkinit imádja. Főzeléket is szokott enni, bár azért nem rajong annyira.

Inni csakis vizet iszik.

Nasi csakis gyümölcs vagy sajt.

10 hónapos koráig volt csak anyatejes sajnos.

Igazából ez rengeteget számít. Sorra betegszenek le a barátaim gyerkőcei is, de ők össze-vissza esznek sokmindent. Pudingot esznek gyümölcsjoghurt helyett, mert az anyuka csak leveszi a polcról, és kész. Emellett rengeteg tésztafélét vagy olajban sült dolgot adnak nekik, friss gyümölcs vagy zöldség alig-alig. Inkább vajas szalámis és májkrémes kenyeret esznek a gyerekek..

Pedig a helyes táplálkozás a megoldás az esetek nagy részére. Ezt tudom tanácsolni neked.

2017. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akaszt ki csak aggodok erte mert mindenhol azt hallom hogy bolcsi ovi elott nagyon ritkan vagy sosem volt beteg a gyerek. O meg minden honapba szinte. De orulok hogy csak kis natha volt eddig. Sok gyumolcsot zoldseget eszik es mindig probalunk vigyazni hogy o ne kapja el a betegseget. Sose sikerul . Szerintem ez sok akkor is ha csak natha es nem komolyabb dolog.
2017. máj. 2. 18:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolso koszonom a tanacsokat . Ebedre kap uveges bebi etelt az osszes tobbi etkezesnel friss gyumolcsot vagy parolt zoldsegeket kap . Sajnos nagyon keves anyatejet kapott csak , akarhogy probalkoztam nem mukodott a dolog.
2017. máj. 2. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer volt beteg a fiam egy éves koráig. Nem lehet, hogy allergiás a porra vagy valamire?
2017. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

10hónaposan volt először náthás-azt sem tudtam hogy kell az orrszívót használni.

Ne ostorozd meg ez nem a szopizástól függ, az én lányom mindössze egy hónapig volt csak anyatejes

2017. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kérnék egy vérképet. Lehet h gyenge az immunrendszere. Persze az még alakul, de lehet h nagyon alacsony a szintje.
2017. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 az egeszseges etkezesre irtam, hogy sokat szamit, hiszen mint lathatod en is csak 10 honapos koraig szoptattam, ami nem tul sok, es sokaig potolni is kellett.
2017. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy allergias lenne mert ez tart rosszabb esetbe 6 napig es megint semmi baja 1-2 honapig. Az allergia szerintem nem igy mutatkozna meg . De lehet tevedek. Senki nem allaergias a csaladba nem ismerem hogy milyen . A verkep jo otlet , jovoheten megyunk orvoshoz megemlitem mindenkepp. Sinupret cseppet javasolt az orvos legutobb azt adhatom neki ha latom rajta hogy talan megint jon a natha? Hatha ezzel megelozom. Ahogy olvastam csak gyogynovenyek vannak benne es egy nagyon keves alkohol. Amugy legutobb amikor beteg volt es adtam neki nagyon szepen evett amig kapta a cseppeket. Mar csodalkoztam rajta hogy milyen sokat eszik . Mert amugy elegge rossz evo sokszor. Ahogy meggyogyult es nem adtam neki a sinupretet ujra a regi lett evesnel. Egeszseges eteleken kivul lehet meg valamivel segiteni hogy erosodjon az immun rendszere? Koszonom az eddigi valaszokat ment a zold kez mindenkinek! :)
2017. máj. 2. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!