Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányszor voltál beteg terhessé...

Hányszor voltál beteg terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Kisebb-nagyobb bajok, bármi!

Mi volt a probléma, mivel kezeltek?

A terhesség hányadik heteiben?

Egyébként is hajlamosabb vagy gyakran bármit összeszedni?


2014. nov. 18. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 x voltam. Egyszer natha/influenza a szokasos tünetekkel,antibiotikumot is kaptam felidös terhes voltam. Masodszor (16.het),hasmenes ami 5 napja tartott,igy befektettek a fertozo osztalyra. Ott bent mozdult meg eloszor a babam. :)
2014. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok beteges típus.

Az első harmadban volt egy makacs, 2-3 hétig húzódó torokgyulladásom.

Nem szedtem rá gyógyszert, csak Tantum Verdét használtam (amúgy se szedek soha gyógyszert).

2014. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én minden ősszel 2 hétig beteg vagyok, de terhesen nem kaptam el semmit, egyszer sem voltam beteg.
2014. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Alap esetben szökőévben egyszer vagyok beteg. Antibiotikumot 100 évben egyszer kell szednem, max náthám van, semmi komoly. Na de a terhességek! :)

1. terhességem:

Még nem tudtam, hogy babát várok, begörcsölt a vesém, vesekövet szültem, még röntgeneztek is. Szerencsére nem lett belőle baj. Aztán 14 hetesen hányásos, hasmenéses vírus, lázzal. 3 napig sugárban hánytam, azt hittem elpusztulok. 20. hét körül nőtt egy pukli a lábamra, azt hittem csak beütöttem. Aztán még 2 hét múlva is ott volt, akkor elmentem orvoshoz. Diagnőzis: erithema nodosum. Ez egy fájdalmas dudor, általában a lábszáron. Antibiotikumot kaptam rá és egy krémet. Aztán úgy a 34.hét környékén szívritmuszavarom lett és magas vérnyomásom. Utóbbira gyógyszert kellett szednem. A szülés után pár hónappal begörcsölt az epém. Valószínűleg a fiam elnyomta az epeholyagom, ettől lettek az apró köveim.Kivették az epehólyagom.

Ezen kívül 2x voltam olyan náthás, hogy szét szakadt a fejem, levegőt nem kaptam, fájt a torkom, szerencsére lázam nem volt.

2. terhességem:8 hetesen kiderült, hogy a kisfiam bárányhimlős. Szerencsére én voltam gyerekkoromban, így nem jelentett veszélyt a babára.Aztán egy olyan baromi ütős náthával folytattam, torokfájással, fejfájással, szerencsére lázam nem volt. Aztán 14 hetesen megint előjött a dudor a lábamon, erithema nodosum. Megint kaptam rá gyógyszert. Iszonyatos vashiányom van úgy a 30.hét óta, már a második fajta gyógyszert kapom, mert az elsőből szinte semmi nem szívódott fel. Terhességi cukrom van, amivel diétázom. Két fogam kilyukadt, az egyik atomjaira hullott, úgy szét tört. Azért betömettem őket.A szívritmus zavar most is előjött, de nem olyan durván, mint az első terhességemnél. Most a csontjaim olyan szinten rendeződtek át derékttájon és attól lefelé, hogy már hónapok óta alig tudok lépni, van, hogy nem bírnak el a lábaim, nagyon fáj a derekam és a forgóim. Lassan szülök, remélem már semmi nem történik.

2014. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

D vitamint kellett szednem végig terhesen is és aióta szednem kell, max egy napos gyengeség volt 2-3x. Szerintem van köze hozzá a pótlásnak.


Egyszer volt ilyen gyengélkedésem egy napig a 12. hét körül, nem kezeltem semmivel, feküdtem, teáztam.


A 32. hét után a doki 20 napig antibiotikumot szedetee velem megelőzésképpen, mert nagyon el volt nyomva a húgyhólyagom és tartott a gyulladástól. Nem gyulladt be, de cserébe a hüvelyflőra lerobbant és Ecoli+gomba volt szülés előtt, erre másik fajta antibiotikum kellett+kúp.


A striáim fájdalmasan begyulladtak, arra szülés előtti héten szteroidos krémet kaptam, de pénteken kezdtem, hétfőn szültem és utána az is elmúlt magától végülis.

2014. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok beteges évente nagyon max egyszer vagyok kb 1 hétig kicsit megfázva. Elsőnél már nagy volt a hasam (nem tudom hanyadik hét volt) mikor állandóan bedugult az orrom, orrspray-t használtam, ez 1x volt kb 1 hét volt, más nem is volt. Most a másodiknál amikor megtudtam h terhes vagyok rá pár napra kezdtem el iszonyatosan fulladásig köhögni volt vagy 2 hét mire kilábaltam de kicsit még most is köhögök, orrcseppet meg szemcseppet kellett összekutyulnom és azt fújni az orromba, de titokban ittam lándzsásutifüvet ez segített felszaggatni. Soha nem köhögtem még ennyire, ez volt életem legnagyobb betegsége.
2014. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
alapból 2-3 évente egyszer, ha lebetegszem, de terhesség alatt 3-4-szer is sikerült. a 6. héten valami mandulagyulladas, 39-40 folos laz. utana par hettel natha, majd megint natha es megint natha.
2014. nov. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Évi 5x vagyok beteg átlagban, ebből 4 alkalommal a lányomtól kapok el ezt-azt. :) mint pl. most is.

Terhesség 6.hetében voltam 1,5 hétig beteg, mandulagyulladás miatt. Akkor 1x&utoljára. Nagyon rosszul viseltem.

2014. nov. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Évente 1-2x vagyok beteg. A terhességem alatt voltam életem legjobb formájában, majd kicsattantam az egészségtől. Körülöttem mindenki influenzás és taknyos volt, engem kikerült minden. :)
2014. nov. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer sem voltam beteg a terhesség alatt, pedig máskor soha nem telik el 9 hónap betegség nélkül.
2014. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!