Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gluténérzékeny gyerekem előtt...

Gluténérzékeny gyerekem előtt nem szeretek olyat enni amit ő nem ehet, már arra gondoltam, hogy én is csak olyat fogok enni, ami gluténmentes és amit ő is ehet. Borzasztó bűntudatom van emiatt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Próbáltam a diétát, de nagyon nagyon nehéz. Azt se szeretem ha a férjem olyat eszik előtte. A gyerekemet nem zavarja látszólag, de attól félek, hogy ez valahol vmi rejtett zavart fog okozni nála.
2017. máj. 5. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idös gyerekröl beszélsz.

2-4 éves kor alatt tényleg nehéz nekik megérteni, hogy eddig ettél normál dolgot, ma már nem ehestz mást.


DE ha a gyerek nagyobb vagy ahogy nagyobb lesz, tudnia kell, hogy az oviban is és az iskolában is a gyerekek mást esznek, és ö azt nem eheti meg. Tényleg érdemes a ti étekzéseteket is beállítani, hogy nagyrészt gluténmentes dolgokat egyetek, de ne legyen ettöl rossz érzésed ha néha nap te mást eszel.

2017. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Ez szerintem magától értetődő, hogy átálltok MINDKETTEN!! a gyerek étrendjére. A fiam laktózérzékeny, rögtön ahogy kiderüli mi is csak laktózmentes dolgokat eszünk. Meg amúgy se akarok kétszer főzni egy nap. Semmi értelme.
2017. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én is úgy főzök hogy GM legyen az ételünk, maximum a tésztaköret más, de az még hagyján, mert egyforma kb. az íze, de én még eszek pl. pogácsát vagy vmi mást is napközben. Arra mindig figyelek, hogy neki is legyen több finomság, de ez akkor sem ugyanaz!! nekem finom friss pogácsa, bemegyünk a boltba, még megvenni sem szoktam ha velem van, azt mondja hogy nem kívánja meg de én ezt nem tudom elhinni, az evés egy ösztönös dolog, azt nem lehet csak így elnyomni szerintem. 5 éve tartja a diétát, nagyon ügyes amúgy
2017. máj. 5. 15:31
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Aki öt éve tart egy diétát, az neki nem diéta, hanem a normál étrend. Teljesen más aggyal gondolkoztok. Te kívánod azokat az ételeket, rendszeresen eszed, tudod milyen az íze, tudod, mit kapsz, ha beleharapsz. A gyereked nagyon tudatos, neki azok a megszokott ízek, amiket eszik. Nem tudja, hogy mit kívánjon. Ügyes gyerek, hidd el.
2017. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Egy gyermek millio mindent nem csinálhatnak, amit a szülők viszont igen. Ez minden gyermeknek teljesen természetes hiszen ebben nőnek fel.

Pl cigit sem ad neki senki ahol pl dohanyzik a szülő, de pl ott a kávé esete is, sőt, a gyurmát sem eheti es a buborékfujo folyadekot sem ihatja.


Ez csak a szülőnek dráma hogy olyat eszik amit a gyereknek nem adhat. Ill nemis drámázni kell rajta mert ez egyszerű gyermekvédelem.

Gondolj arra, ő meg macis pohárbol iszik ami neked nincs. Szerinted ő is drámázik ez miatt...?:)

2017. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Szia! A mi 3 èvesünk is felfogja màr, ha mondjuk neki h sajnos ez glutènes, ezt nem tudod megenni. Ezek a kicsik nagyon okosak, ha ezzel nőnek fel, ez lesz a normàlos neki. Èn sokat sütök gm mentesen pogàcsa,kakaòskifli, muffinok. Ha meg főzök megpròbalom a gluènest es gmentest ùgy megcsinàlni h hasonlòan nèzzenek ki pl ugyanolyan tèsztaforma. Igen, boltban sokszor èn sem veszem meg a glutènes pèksütiket, ha velem van. Vagy csak akkor ha neki is van valami magamnàl. Nem egyszerű, de nem kell tùlgondolni.
2017. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem nagyon rosszul közelíted meg az egészet. Vannak olyan kultúrák, ahol alig van glutén az étkezésben, mégis boldog kiegyensúlyozott emberek vannak ott. Túl nagy feneket kerítesz az étkezésnek. Van kismillió örömforrás ezen kívül.

Teljesen természetesen kell hozzáállni, most már kismillió gluténmentes kaja van, finomságok is, süti, fagyi stb. Kár ezen kattogni. Arról nem is beszélve, hogy nagy divatja is van ennek, rengetegen paleoznak.


Az én lányom is gluténérzékeny, nem csinálunk blőle gondot. Ha valamit megkíván, akkor megmondom neki, hogy azt nem eheti, mert beteg lesz tőle, de helyette ezt meg ezt igen.

2017. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igaz, hogy sokmindent viszont ehetünk ami gluténmentes (amúgy is), csak azon gondolkodom, hogy neki rengetegszer van az, hogy te EZT NEM eheted... rengetegszer van ez, és hiába tudja, hogy nem ehet belőle, de érzi az illatát és ez szörnyű lehet még akkor is ha nem vallja be. nagyon sajnálom szegényt, az iskolában is a rokonoknál is, mindig azt kapja, hogy Te majd kapsz valami GM-est
2017. máj. 5. 17:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2!


Mert a gluténmentes étkezés annyira olcsó, hogy mindegy hogy egy gyereknek, vagy két felnőttnek és egy gyereknek vasarol be az ember...

2017. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
hát nem tudom, én ha azt mondom a 2,5 évesemnek, hogy az "ANYA TÁNYÉRJA" amaz meg a "TE TÁNYÉROD" akkor megérti hogy melyikből kell ennie...de lehet velem van a baj, de én megmondanám neki, hogy nem ehet olyat amit én mert fájni fog a pocakja...a lányom megérti, ha csípősről van szó, ha túl fűszeresről, cukrosról, vagy olyanról amit tudom hogy úgy se ízlene, vagy ha pusztán olyat eszek amit egyedül szeretnék elfogyasztani, mert bizony ilyen is van :)
2017. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!