Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baj, ha nem egyszerre veszi...

Baj, ha nem egyszerre veszi be az adott mennyiségű antibiotikumot? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Antibiotikumot kell szednie a kislányomnak, mivel kicsi, nem tablettát, hanem folyadékot.

Magában nem issza meg (utóbbi 5 kúra tapasztalata), de már gyümölcslében feloldva igen. Viszont ha feloldom fél-háromnegyed pohár gyümölcslében, akkor egész délelőtt azt issza, ennyi ideig tart. Utána jön a déli. Így nem 3*5 ml-t iszik egy nap, hanem folyamatosan egész nap a 15 ml-t. Nem baj ez így?

Ha csak pár kortyban oldanám fel, akkor nagyon érződne az íze, nem issza meg úgy.


2017. júl. 14. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De igen, baj. Nem az, hogy gyümülcslében van, de a hatásmechanizmusa miatt fontos, hogy az egyszeri adagot egyszerre vegye be. Ha ez mondjuk 10-15 perc lenne, akkor még oké, de egész délelőtt kortyolgatva nem jó.Reakcióba lép, pontosabban felbomlik a szerkezete egy idő után, egész délelőttöt még egy c vitamin készítmény sem bír ki a hatékonysága romlása nélkül, nemhogy egy antibiotikum. Kérj olyan készítményt, amit be tudaz adni, anno az én gyerekemnek a vér keserű zinnat nem ment le az istennek sem, vagy lement és visszajött az egész. Mekkora a kicsi?
2017. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy nem is délelőtt, hanem egész nap. Nagyon nem jó ez így, szerintem hívd fel a háziorvost és beszéld meg vele, semmit nem fog érni ebben a formában, ráadásul hiába higítod, gyakorlatilag egész napra elosztva irritálja a gyomrát és a beleit az antibiotikum, még szusszanni sincs ideje. Így még probiotikumot sincs értelme adni mellé. Szólj a dokitoknak, biztosan javasol valami megoldást.
2017. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Január óta ez már a sokadik ab kúra. Azóta nem szoptatom, akkor kezdte a bölcsit és szinte folyamatosan beteg volt. De eddig be sem vette. Már eddig is mondtam az orvosnak, hogy ha szépen itatom, ha erőszakkal tolom a szájába, nem issza meg, kiköpi, de azt mondta nincs másfajta gyógyszer, csak a folyadék ilyen korban. Most annyira örültem, hogy végre megissza, de eszembe jutott, hogy így valószínű nem jó.
2017. júl. 14. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Ó, szegénykém, nagyon sajnálom. Egyszer volt a nagyobb fiamnak makacs, savós, középfül-gyulladása, enni se nagyon tudott.Nem vagyok én szadista, de abban maradtunk a dokival, marad az ősrégi, jól bevált módszer és injekció. Naponta hordtam (5 napig egyet kapott). Kikerülte a bélrendszert, célirányosan, totál felszívódott, sosem gyógyult olyan hamar. Tudom, ez rendszeresen tortúra, nekünk már ritkán kell szerencsére és már a tablettát is beveszi mindkettő, de tűfóbia sincs. A kicsi még a kötelező védőoltást is megköszönte a dokinak, onnantól, hogy beszélni tudott. Nézd, hívd fel mindenképp, ő a doki mégiscsak, annak nincs értelme, hogy kinyírd a gyomrát a legnagyobb jószándékkal, aztán ne hasson az egész semmit sem. Majd ő megmondja mit csinálj, avagy mit ne, de kizárt, hogy ez így jó legyen, no de én nem vagyok orvos. Jobbulást a kislányodnak!
2017. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Marad a barbár módszer. Lefogod, öledbe fekteted hanyatt és nurofenes fecskendővel kis adagokban bele tömöd. Utána egyen/igyon valami édeset. Az enyém volt hogy így is ki tudta köpni. Nem tudsz mit tenni, valahogy be kell adni neki. :(
2017. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, az előzőeket ezzel a lefogós módszerrel adtam be. Egy-egy lement NÉHA, de a kúra nagy része nem. Ki tudta köpni így is. Pont ezért örültem, hogy most végre mind lejutott.

Illetve nem csak én adtam be. Anyósom szokott vele lenni, a bölcsi helyett ha beteg, és esküdözött, hogy bizony beadta és "csak egy kicsit köpte ki". De 2,5 ml-es adagnál a kicsi az mondjuk a fele vagy a három negyede...

2017. júl. 14. 16:48
 7/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem annak idején azt mondta az orvos, hogy csak folyadék van, pedig kérdeztem, hogy kúp vagy szuri formában nincs-e... Akkor ezek szerint van.


Köszönöm a válaszaitokat.

2017. júl. 14. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!