Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Percenként helyet változtato...

Percenként helyet változtato kiütés mi lehet? Hivjam a korházat?

Figyelt kérdés

Tegnap nem is tudtam hova tegyem, arcán megjelent 3 piros folt kb 3 cm vastag csikszeruen, azt hittem valami horzsolás, estére nyomtalanul eltűnt.


Erre ma!

Kb 10-12 piros folt, arcon, karokon, lábon mindenhol, derekán, viszket, a foltok közepén apro vilagos szinű bőrkidudorodások mintha megcsipte volna tobb helyen valami.de nem!

Aztán elmulik az egyik folt, abszolut nyomtalanul, elojon mashol másik!


Lekentem fenistillel, mind elmult.


Fürdetes után már meg a hátán es mellkas alatt kijött 5 ujabb folt, lábszáron 2, arcon 3, fülön egy!


Mik ezek a vándorlo viszketo kiutesek???

Nyomtalanul eltűnnek, jönnek újabbak!!


3 éves, nem jár még oviba, nincs kozossegben, a csaladbol senkinek semmi baja


2017. aug. 1. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csalánkiütésnek hívják.Nagy valószínűséggel allergia okozza.Végig kell gondolni evett-e új dolgot?Használtál-e új fürdetőt, krémet?Szedett-e esetleg gyógyszert?A fiamnál a penicillin tartalmú antibiotikum okozta.Minden jót!
2017. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Reggel láttam a lábán pár óra múlva nem volt ott. Aztán nappali alvás után tele volt mindene. Mire orvoshoz értünk, délutános volt, máshol találtam meg a kiütéseket. Fenistil cseppet kellett adjak neki pár napig. Kórházat szerintem nem kell hívni, de gyerekorvossal én feliratnám a fenistilt, ne kelljen a viszketéssel szenvedjen.
2017. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csalankiütés. Lehet ételtől, vegyszertől, szinte bármitől. Nekem a zabtól jött ki, lányomnak egy fürdetőtől.
2017. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!