Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Atropin szemcsepp? Szemfenék...

Atropin szemcsepp? Szemfenék mélység vizsgálat, szem fénytörő képességének (sioptria) vizsgálat,19 hónaposnál?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várnék segítséget, akik már ezt szintén megjárták. 19 hónapos kisfiamnak kell 11-én elkezdenem a szemcseppet adni, 15én van a vizsgálat? Hogy kell ezt elképzelni, hogy végzik? Illetve 18-án megyunk nyaralni addigra már ujra jól lát? Rutin vizsgálatként végzik, mert én és a testvéreim is szemüvegesek (rövidlátók vagyunk), és hogy Ő is örökölte -e. A neten sok mindent összeolvastam ezért szeretnék tapasztalt véleményt is kérni.

2017. aug. 6. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Napszemüveget mindenképp használjon,amennyit megtűri! Én lányom tompa látó,csíp kicsit a szemcsepp. Ez a több napos cseppentés után pár nap míg vissza szűkül a pupilla. Nekünk már valami más cseppet választott a dokinő,2×30 perc cseppentett és már vizsgálta is! Pont ezért,hogy ne kínozza meg. Másnap délelőttre visszaállt a pupilla!

Kitartás :)

2017. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van másfajta csepp is, amit csak a vizsgálat előtt kell cseppenteni, és kb. két óra alatt elmúlik a hatása.


Ha bp.-iek vagytok, a Mária utcában így vizsgálnak, tb alapon.

2017. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk volt pont ennyi idősen. Elmagyarázta a doktornő, hogy azért nem jó ennyi időseknek a "félórás" csepp, mert nem veszíti el a szem teljesen az alkalmazkodóképességét, így nem ad annyira pontos eredményt a vizsgálat, mint a 3 napos cseppentéssel. Szóval ekkora gyerekeknél az nem alternatíva. Csak a szülőnek egyszerűbb.

Nálunk semmi gond nem volt, viszont veletelt egy hétbe, mire rendesen visszaállt a pupillája, addig különösen vigyázni kell a napfénnyel. Valószínű rutinvizsgálatra pont ezért nem is vinném ilyenkor, inkább ősszel-télen. De ahogy írtad, már megvan az időpont...

2017. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Arra jutottunk a férjemmel, hogy lemondjuk az időpontot és októberre kérünk egy másikat. Mindketten kockázatosnak tartjuk így.. Köszönöm Nektek. :)

2017. aug. 7. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!