Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi az esély és mit tehetné...

Mennyi az esély és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Párommal egy ideje komolyabban kezdtünk beszélgetni a családalapításról, de kissé aggódom miatta.

Van egy down kóros testvérem, sajnos nem is ismerem emiatt, csak tudok róla. Úgy tudom, hogy így 50% esély van arra, hogy ez tovább öröklődik. Valóban ilyen nagy az esély rá? Tudok tenni valamit, hogy elkerüljem? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. 24/N


2017. aug. 9. 01:28
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudsz mit tenni ellene. Vagy olyan lesz a gyereked, vagy nem, ez nem rajtad, hanem a genetikán múlik. Számokat nem tudok mondani, de nagy esély van rá. Tudom hogy nem ez volt a kérdés, de esetleg fogadj örökbe egy kisbabát. Tudom, sokaknak ez elképzelhetetlen, nem ítélek el senkit aki sajátot akar, de még is csak segitenél egy már meglévő életen, ahelyett, hogy kockáztatnád azt, hogy szülsz egy olyat, aki nem lehetne boldog ebben a világban
2017. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Orvossal beszélj erről.

(Különben terhesség alatt csinálnak ilyen szűrést is vérből ill. UH-gal.)

2017. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!