Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csinaljak, ha elveszett a...

Mit csinaljak, ha elveszett a gyerekem oltasi kiskonyve?

Figyelt kérdés
Elhagytuk az oltasi kiskonyvet. A nyomtatvany boltban vettunk egy ujat es ott azt mondtak, h majd a gyerekorvos ujrapecseteli. Elvileg meg van a szamitogepeben az osszes adat, es hozza tette a nyomtatvany boltos, ha megvan.... A masik gond h gyermekem kulfoldon szuletett, igy az elso par oltasait kint kapta a kinti rend szerint, ami kulonbozik a magyartol. Arrol van papirom, h mit kapott kint. Azokat is bepecseteli??? Vagy felveszi a kapcsolatot a kinto hatosagokkal. Ausztralia az orszag. Jart mar vki igy??? Mert ugye lassan ovis lesz, es kint kerik ovinal, bolcsinel. Itt kerik??? Eddig tolunk meg sosem kertek, de ki tudja. Koszi
2017. aug. 25. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
vidd el a dokihoz majd beírják újra.
2017. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban tudok segíteni, hogy egészen biztosan kérik közösségbe kerüléskor.

Hisz azért is kötelező oltások. HOgy a közösség mentesüljön a betegségektől. ÍGy oltatlan nem mehet.


A másik kérdésben, hogy újra pecsételnek-e, a gyerekorvosotok tud választ adni.

2017. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Okes koszi. A nagyobbik lanyomtol a suliban nem kertek. Csak egy kerdoiv volt, h vole e oltva. Valaszoltam igen, kulfoldon. Kutyat nem erdekelte a konyve. A kicsi meg nem jar kozossegbe, ezert az ovit nem tudom. Jo, leviszem az ures oltasi konyvet a dokihoz, plusz amiket kitn kapott es meglatjuk. CSak gondoltam vki volt hasonlo szituban es tud irany mutatast adni h ilyenkor mi van.
2017. aug. 25. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem értelek. Nyilván már egyszer igazolnod kellett a kinti oltásait, tehát tudnod kell, hogy azokat pecsételi vagy nem...
2017. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit itt kapott, azt gond nélkül újra beírják, amit kint azt nem tudom.
2017. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3as valaszolo. Igazolnom meg sosem kellett sehol. Ahogy irtam nem kertek. A gyerekorvosnak azt az A4-es lapot adtam oda amit kinyomtattak nekem kint, alairas, pecset, matrica minden nelkul. Elfogadta. Engem igazan nem erdekel h h intezi el a ket orszag egymas kozott az oltas igazolasat ha van ilyen vagy pecsetlnek e vagy sem, az erdekel ujra oltatni nem fogom a gyereket mert elhagytam a konyvet. Es mivel esedekes az ovi lassan, igy ha kernek jo lenne ha lenne azert a kezemben vmi.
2017. aug. 27. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké, tehát tudod, hogy nem pecsételte be korábban sem a külföldi oltásokat. Akkor most miért kérdés, ha tudod, hogy nem teszi meg?
2017. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!