Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi legyen a következő lépés?

Mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés

14 hónaposom augusztus 19.-e óta szörtyög, folyamatosan szívni kell az orrát, sok (víztiszta vagy fehér) váladékot szívok ki az orrából.Ahogy írtam 19.-én szombaton kezdődött, aznap nyűgösebb is volt, fenékbe a legmagasabb hője 38.3 volt, nem csillapítottam lement magától.Salvus vízzel inhaláltunk, tengervizes orrspray használás után orrot szívtam,hideg párásítást alkalmaztam, valamint c-vitamint adtam a gyerkőcnek.Következő hétfőn hematológusnál jártunk (más okból) ott megvizsgálták, vért vettek semmit nem találtal, véreredménye is jó lett, a doki annyit mondott csináljam az otthoni terápiát, amit eddig is csináltam.Kedden immunulógusnál jártunk ott is megvizsgálta a doktornő, annyit mondott picit vérbő a torka, de semmi komoly, írt fel cataflam cseppet amit 6 napig kapott a gyerek.Na és itt van a probléma, hogy még mindig sok váladék van az orrában, sokat kell szívni illetve rekedt.Egyébként jókedvű, szépen eszik, tud aludni, láza nincs.2 napja beszéltem a védőnővel, aki azt tanácsolta, hogy ha nincs komolyabb tünet egyelőre ne vigyem el a gyerek orvoshoz, hiszen 2 doki is látta az elmúlt héten, 2 vérvétel is volt (ugye ott nem találtak semmit) illetve elkezdődött a hányós-hasmenéses vírusos dolog a gyerekeknél, nem lenne jó ha azt is benyelné a kisfiam.Még annyi, hogy herbafill párnát rendeltem neki 3 napja, úgy veszem észre hogy az segít.Temészetesen az inhalálás, párásítás, vitaminok továbbra is képben vannak.


Mit gondoltok, mit kellene tennem?Hívjam ki házhoz a gyerekorvost?Vagy legyek türelmesebb, lassan elmúlik?Az biztos, hogy jobb az állapota mert eddig napi 10-15 alkalommal is szívni kellett az orrát, vagy 3 napja meg csak napi 4-5 alkalommal szükséges az orszívás.


Tapasztalt anyukák véleményét és segítségét várnám!Köszönöm!



2017. aug. 31. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálsz mindent, csak légy egy kicsit türelmesebb, lassan elmúlik. Holnapután lesz két hete, hogy kezdődött, ez még nem akkora idő, hogy aggódj.

Amikor a mi kicsinknek ilyen volt, akkor 3 hétig tartott mire elmúlt.

2017. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom ilyen tünetekkel fogzott. Semmi fájdalom, maximális jókedv, étvágy, csak egy kis hőemelkedés fél nap és a tengernyi takony 2-3 hétig. Én csak porszívóztam.


Biztos hamarosan jobban lesz a te gyerkőcöd is.

2017. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Júniusban 3 hétig szívtam az orrát éjjel-nappal. Azt hittem,sose gyógyul meg...kitartás!
2017. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Megnyugodtam egy kicsit, türelmesen leszek.😊
2017. aug. 31. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!