Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbe estem pajzsmirigy...

Teherbe estem pajzsmirigy problémával, mi a következő lépés?

Figyelt kérdés

PCOS, és BASEDOW kórom van. Másfél év után az értékeim ,egy hónapja: TSh:1,33 ; FT4:17 ; FT3:6,1 ;TPO:11,3.

Csodával hatàros módon teherbe estem :) az endrokrinológusom egy hónap múlva tudna fogadni. Euthyrox 50et szedek,felrt,minden nap. Ezt valószínűleg megemeli? Most hogy teherbe estem hogyan változhat az értékem? Baj ha egy alá megy? Hetente levetetem addig a véremet hogy lássam hogy alakul, nem akarom hogy a babával bármi baj legyen, annyi rosszat olvasni itt. Ezzel az 1es Tsh-van mondjuk eléggé"zizegek" nem nagyon tudok koncentrálni alvás is nehezen megy bár azt mondják ez normális. Kedden megyek újra tsh vérvételre mert nem akarom hogy átessen túlműködésbe!Mire figyeljek oda még volt valaki hasonló helyzetben? Köszönöm :)



2016. okt. 1. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondtad a dokinak, hogy babát vársz? Ki javasolta a heti vérvételt?
2016. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

TSH-t 30 naponta lehet nézetni...

Inkább dokival beszélj, ne magadat kezeld, pláne tudás nélkül.

Ha valaki, én már ezerszer körbejártam a témát, 13 éve gyógyszert szedek, két gyereket szültem közben, mégse mernék magamtól gyógyszert beállítani, pláne nem terhesen.

2016. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem fogok kevesebb vagy több gyógyszert szedni. Családból 2 ember ápolónő egy meg a laborban dolgozik. Ezért van hogy többször járok vért vetetni.
2016. okt. 1. 20:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Dokinak még nem mondtam jövő héten megyek, azért csináltattam vérvételt mert hihetetlen volt a pozitív teszt:$
2016. okt. 1. 20:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Doki alatt az endokrinológust értettem. Jelen helyzetben nem reális, hogy egy hónapot várj.
2016. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, mondtam neki telefonban a helyzetemet ,senkit nem érdekelt :/ ugyhogy hétfőn megyek papírjaimmal kórházba, eddig magánrendelésre jártam, ami ugye nem kevés pénz, mégsem foglalkoznak az emberrel, ugyhogy keresek egy orvost aki "átvesz".
2016. okt. 1. 21:34
 7/13 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászommal nincs gond, ő segít mindig mindenben :) csak nehéz oda is bejutni :)
2016. okt. 1. 21:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ismerős veszi a vért, nem ezen múlik. Taj szám alapján nézi a rendszer. Mindenesetre egy jó endokrinológust keress, ennyi eüs dolgozóval biztos nem lesz gond. De azért progi szintet nézess menet közben, jelenleg az is nagyon fontos.
2016. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Taj szám nélkül szoktam leadni a vért anélkül megcsinálja. Mindent megnézetek most! 1 körül van a tsh-m de nekem ez màr gondot okoz nehezen alszom és a szívem úgy érzem kiugrik a helyéről. Remélem akkorát nemtud ugrani hirtelen a tsh-m ami árthat a babának,amíg nem jutok el a dokihoz, en csak ezen idgeskedek :((
2016. okt. 2. 06:23
 10/13 anonim válasza:

Nem teljesen értem az előzőekből, hogy a szülészed tud róla, hogy hyper vagy, vagy sem.

Ha tud róla, hogy egy nő hyper és terhes, azt AZONNAL tovább fogja küldeni endokrinológushoz, nem egy hónap múlva.

Ez egy kritikus állapot, folyamatos kontrollt fog igényelni az egész terhesség, nem szabad semmivel várni.

1,33-as TSH-val pl. nem kellene, hogy ilyen tüneteket produkálj, úgy gondolom a terhes nők esetében az értékeket is más referenciatartományban vizsgálják.


A lényeg, hogy 2-3 napon belül orvosnál legyél, nem egy hónap múlva.

2016. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!