Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás, mi legyen a...

Hozzátáplálás, mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés

Babám 5.5 hónapos (korrigáltan 4 hónapos) orvosi és védőnő tanácsra kb 4 hete elkezdtem a hozzátáplálást.A korraszülöttség miatt igazából csak 2-3 kiskanállal, hogy barátkozzon az ízekkel.Almát nem szerette, őszibarackot, sárgarépát, sütőtököt imádta, a krumpli az olyan semleges volt, de az csak 2 napig adtam mert székrekedése volt tőle.Mindent csak magában kínáltam a babámnak.Most már szeretném kevergetni a gyümiket, zöldsègeket.Mivel kezdjem?Hallottam, hogy almát is lehet adni háztartási keksszel.De abból majd a cukros, vagy a cukor nélküli változatot adjam?


Akinek van kedve és ideje recepteket is leírhat, szívesen fogadom. ☺


Előre is nagyon köszönöm!



2016. dec. 8. 13:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy tápszeres és kb. 3 hónapja nem eszik "normálisan", rosszevő lett.
2016. dec. 8. 13:55
 2/2 anonim ***** válasza:

ismerős a helyzet. nekem is kora babám van ő sem ette meg a tápszert, sem a tejet.

alma mehet barackkal, én babapiskotával is adtam. amát megfőzhetek krumplival később majd hussal vegyitheted. sütütök krumpli.

én ugy szomktam hogy megnézem milyen bébiételek vannak és az alapján válogattam össze neki otthon miket egyen.

ennyi idősen már pl kapott huslevest is. azt nagyon imádta. jó sok sűrűje, kis lé és összepépesitve adtam neki

2016. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!