Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisgyereknél flixotide tartós...

Kisgyereknél flixotide tartós adásakor tapasztalt valaki magatartás változást?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi negatív mellékhatás nincs, 10 éve használja.
2017. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Iszonyat hisztis lett pár napja, ha valamit nem tud lekezelni, visít és sír. Pl. Szomszéd barátnő hazamegy. Eddig nem volt ilyen, 3 hete kapja és egyre nagyobb adagban. Nem tudom, hogy van e köze hozzá vagy sem.
2017. okt. 5. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
A mi fiunk elkezdett tikkelni. Grimaszolt. Kétségbeejtő volt nézni. Az orvos, aki fölírta állítja, hogy nem attól, mert helyileg hat, nem jut a vérbe,stb. Ha a mellékhatásokat olvasod, félelmetes. Ha nem jut a vérbe, hogyan lehetnek ilyen mellékhatásai, kérdezem magamban halkan. Elmentünk másik pulmonológushoz, azzal kezdte, hogy adunk-e neki vmi szteroidos szert? Tanácsára leálltunk vele.
2017. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem mit adott helyette?
2017. okt. 5. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Én eleve elleneztem, hogy folyamatosan adjuk azt a sz@rt, hisz nem is asztmás a gyerek, "csak" sűrűn van gégegyulladása, néha húzó légzése emiatt. Írt föl vmit a másik doki is, de nem nagyon adtuk azt sem. Most pár hónapja tünetmentes. Inkább rámentünk az immunrendszer erősítésre: 1-1gramm poralakú C-vitamin reggel-este, gyümölcslével, mézzel beadva. Bíbor kasvirág tea. És nagyon sokat használt a szobájában elhelyezett hideg párásító készülék, amelyen beállítható a szoba kívánt páratartalma! Már az első éjjel nem köhögött! Persze ezek se csodaszerek. Ha hazahoz vmit az oviból, beteg lesz. Viszont a Flixotide nélkül is elmúlik. Remélem tudtam segíteni, jobbulást!
2017. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos neki ennél súlyosabb, konkrétan a legutolsó hörgőgyulladásnál majdnem megfulladt. Vénás szteroidot kapott a kórházban. De a flixotideot le kell váltani szerintem.
2017. okt. 5. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Azonnal hideg levegőt kell szívnia, ha fullad! Mi a mélyhűtő elé állítjuk, onnan szuszogjon, vagy télen akár az erkélyen alszunk vele. Nekünk a hideg levegőtől azonnal rendben lesz. Le kell hűteni a légcsövét, attól némileg nő a belső átmérője, és újra kap levegőt. Nem elég az ablaknyitás, hideg levegő menjen a torkára! Most 4 éves, 1,5éves kora óta van ez a köhögés. Évente egyszer volt olyan súlyos, hogy beadtuk a kúpot. A flixotiddel sem múlt el gyorsabban, mint nélküle. Leírása szerint úgy működik, ha folyamatosan adod neki. De mégis újra, és újra beteg lett. Akkor meg minek tömjük bele? Lassan kitapasztaljuk, már-már rutinból kezeljük a dolgot. Erkélyen alváshoz van egy nagy babzsák, elektromos ágymelegítő... Egy ismerősnek a 14éves gyereke is hozza még a tüneteket, de majd kinövi..! És a miénk is remélhetőleg. Már csak 10év ;-)
2017. okt. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A hörgők összeszűkülnek még jobban a hideg levegőtől sajnos. A kruppra jó a hideg.
2017. okt. 5. 23:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 havonta fulladt, olyankor mindig teletömték nagy dózisú szteroiddal. Innentől kezdve megváltás volt a flixotide, mert csak ventolin kell néha. Úgyhogy nem szabad általánosítani, hogy az hülyeség és maradjunk az alternatív megoldásoknál. A gyerekem esetében azok sajnos nem segítettek. 1-es voltam.
2017. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!