Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van értelme a 140 ezer forinto...

Van értelme a 140 ezer forintos oltásnak?

Figyelt kérdés

A Bexsero (meningococcus B elleni) oltást gondoltam újszülött babámnak beadatni, de most jobban utána olvastam és nagyon elbizonytalanodtam. 4 db oltás kéne neki, ami cirka 140 ezer forint, viszont Magyarországon az elmúlt években évente 25-30 embert érintett ez a betegség a 9-10 millióból.

Szóval van-e értelme egy ilyen ritka betegség ellen oltani egy egészséges csecsemőt, aki nem is jár még közösségbe kb. 2 éves koráig?



2017. nov. 1. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Eleve nem tenném ki felesleges veszélyes kockázatnak , 140 ezerből pedig sok klassz fontos dologra lehet költeni .
2017. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Na ez kényes téma, le is leszek pontozva. Nekünk a férjemmel egyértelmû volt, hogy az ajánlottakat is beadatjuk. Sajnos ismerôsöm meghalt a B baktériumtörzs okozta fertôzésben, de ettôl fûggetlenül is beadatnánk. Inkább kiadok érte nagyobb összeget, de legyen védett. Amúgy nem kell feltétlenül csecsemô korban, késôbb is lehet, sôt bármikor. És én úgy tudom, hogy fél éves kor elôtt ha megkapja az elsô, akkor kell összesen 3, ha utána, csak 2. Egyébként erre a kérdésre itt nem fogsz választ kapni, mert ez egy megosztó dolog. Inkább az orvos véleményét kérd ki sztem.
2017. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden oltásnak van értelne, az előnyök szinte mindig jóval meghaladják a hátrányokat/kockàzatokat. Mi nagyon oltáspártiak vagyunk, minden adható oltást beadattunk a kisfiunknak, kivéve ezt az egyet. Ami miatt nem, az az hogy ez a többivel ellentétben nagyon új, az esetleges hosszabb távú mellékhatások még ismeretlenek. Mivel nem tudtunk dönteni és nyugodt szivvel beadatni igy ez kimaradt.
2017. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember végén erről volt szó...de,hogy ebből mikor is lesz valami pl a B esetébe

Szakmai konszenzus alakult ki arról, hogy a bárányhimlő elleni védőoltást érdemes bevezetni a kötelező oltások közé – jelentette be Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a Kormányinfón. Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere a jövő héten terjeszti a kormány elé azt a javaslatot, amely kötelezővé és térítésmentessé teszi ezt a vakcinát.Hasonló javaslat készül a B típusú agyhártyagyulladás (meningococcus) elleni oltás esetében is. Mivel ez csak egy bizonyos ideig véd, a tervek szerint a megújítását is támogatni fogja a társadalombiztosítás – mondta Lázár.


A jövő héten kormány elé kerülő javaslat értelmében részleges tb-támogatást kap a rotavírus elleni vakcina és a hepatitisz elleni védőoltás is.

2017. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt Nektek kell eldönteni!az orvos elmondja a véleményét ti átbeszélitek és döntotok!

Itt megoszlo választ fogsz kapni,hiszen van aki látja értelmét van aki nem.

Mi is mindent beadattunk csak ezt nem.az orvos azt mondta h elég ha a doboz díjasat kapja.(nem mintha ne tehettük volna meg a drágábbat amihez még olcsóbban is hozzá tudnánk jutni!)

Én ia úgy tudom hgy még nincs teljesen kiforrva ez az egész (de ez is csak az én véleményem).

Beszélj a gyermekorvossal(Ő lát bele ebbe igazán) és utána eldöntitek :)

2017. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Oltattam a lányaim kombi agyhártyára, kullancs ellenire és ennyi. Bárányhimlőt akkor kapták el, amikor oltatni akartam. Doki már be sem adta. B-re nem oltattam, mert új oltóanyag, nincsenek hosszútávú visszajelzések és még azt sem tudják, hogy mikor kell az emlékeztető oltás.
2017. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekemet immunulógushoz kell hordani 3 havonta kontollra a doktornőt kérdeztem erről az oltásról.Egyértelműen az volt a véleménye, hogy 2 éves kor alatt, nem szabadna egy gyerkőcnek sem beadatni.Kawasaki szindrómát, érgyulladást okozhat igaz "csak" 1-5% az esélye.
2017. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekem ezekről az új oltásokról az a véleményem,hogy hivatalos kísérlet a babákon.nem rég bevált oltó anyag,ki tudja nincs e évek múlva vissza köszönő mellékhatás. ha ez annyira szükséges,miért kerül ilyen sokba?nagy biznisz a gyógyszer ipar
2017. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem , nem uj oltas. Csak Magyarorszagon az. Kulfoldon elek, itt benne van ( ingyen ) az oltasi rendben.

USA ban, Nemetorszagban, Egyesult Kiralysagban is evek ota adjak.

Szinten van ismeros gyerek aki Men B miatt 14 eves kora ota csak vegetal. Szornyu nezni.

2017. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy tudom, hogy ez az oltás más Eu-s országokban már kötelező és ingyenes.
2017. nov. 2. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!