Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 eves gyermeknek sima aszkorb...

2 eves gyermeknek sima aszkorbinsav az (por allagút) ad valaki? Ha igen amennyit? Nekem a gyogyszertarba azt mondtak, hogy nem szoktak venni helyette cebiont ad mindenki. Ezt nem hiszem el

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb gyereknek (iskolás kortól) hallottam, hogy adnak.... az edzőnk is mondta, de nem emlékszem az adagolásra....
2017. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi bajod a Cebionnal?
2017. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is cebiont adok kismennyiségben
2017. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Nagyobbnak adom, langyos teaba.

Csapott kaveskanalnyi= kb. 800mg-al, patikus mondta.

Keshegynyit szoktam max 2x egy nap adni, foleg ha kerulgeti valami

2017. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Reggel adok 2 késhegynyit, gyümölcslébe keverbe. Kisebb korában sima vízbe kevertem. Míg egész kicsi volt ampullás c-vitamint kapott. Cebiont a glicerintartalom miatt nem adtam. Valamint a Merck gyártja, amit elvből kerülök. Ampullásat a csomagolás miatt, környezetvédelemből cseréltük le.
2017. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bensdorp ***** válasza:
56%

A Cebion sokkal könnyebben adagolható és kezelhető. Az aszkorbinsav por nagyon könnyen bomlik: pl. ha fény éri vagy fémeszközzel nyúlunk bele - ezek felgyorsítják a szétesését, hatástalanodását. És az se tesz jót a gyermek fogainak, ha túl nagy felületen érintkeznek C-vitaminnnal (lásd folyadékban oldott porként szemben a néhány csepp koncentrátummal), mivel igen savas anyag, fogerózióhoz és szuvasodáshoz vezethet (majd a későbbiekben rágótabletták után is javaslom a fogmosást). Mindezek miatt én a gyerekemnek gyári cseppként adnám.


egy gyógyszerész

2017. nov. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves gyógyszerész

Valaszolnal meg egy kerdesemre? :)

Immunotrofinat jonak talalod?

2017. nov. 16. 18:04
 8/10 bensdorp ***** válasza:
Igen, szerintem nagyon jó immuntámogató szer, javasolni tudom. :) A visszajelzések alapján is sokaknak beválik.
2017. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom valaszaidat.

Igy, hogy gyogyszeresz vagy sok kerdesem lenne hozzad, de ketto biztosan :Beurer vagy movomed lazmerot ajanlanad inkabb? Es az immunotrofinat igen olvastam, hogy ehgyomorra kell adni, de sok mindent es itt Olvasom, hogy sok mindenki ebbe abba kever ezt azt.

Ezt nem lehet veletlenul a reggeli tejbe?

Most en a koptetot abba tettek, mert mashogy nem tudom beadni.

2017. nov. 17. 06:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja a lazmerot azert kerdeztem, mert digitalissal van itthon ketto is, mind kettő mas értékét mutat, a movomed megint.
2017. nov. 17. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!