Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nagyon durva náthánál hogyan...

Nagyon durva náthánál hogyan tudok segíteni még?

Figyelt kérdés

2 évesnek. Szívom az orrát, fújom a tengervizet, zsebkendőbe is fújja közben, Nasivint is 3x adagolom, alváshoz gyógynövényes párnát is teszek. De egyszerűen annyi váladék képződik, hogy nem győzünk szabadulni tőle. Szegénykémnek az a pici orrjárata folyamatosan be van dugulva, szörcsög, öklendezik és sír, annyira zavarja. Volt már náthás, de nem emlékszem, hogy ennyire.

Szóval a kérdés, a fenti módszereken kivül van e valakinek még valami, ami bevált, és ilyen pici gyereknél alkalmazható? Előre is köszi a válaszokat!


2017. dec. 14. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Teafa illóolajból pár csepp egy zsepire és ezt betenni a szobába, illetve lefekvés előtt nagyon alapos szellőztetés a szobájában (hűvösebb és tiszta levegőjű szobában könnyebb lélegezni).


Kitartás, remélem, ennél már csak jobb lesz.

2017. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Sokat itasd és lédús gyümölcsöket adj neki meg mézet kanalazzon . Gőzölés meg tengervíz felesleges , sőt .
2017. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én BabyLuuf balzsammal kentem a mellkasát lefekvés előtt. Plusz a doki probiotikumot ajánlott, hogy a trutyi, amit esetleg lenyel, ne bántsa a pocakját.

Jobbulást!

2017. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezen kívül még a Baby Luufot használjuk estére, illetve az orvos a Sinupretet szokta javasolni.
2017. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Miért kell lepontozni azt aki nem kencét javasolt.

Sok sok mézes tea, folyadék ami igazán segít kitisztulni. A mentolos krémek csak tünetett csökkentik

2017. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Hidegpárásító, sok folyadék, cebion
2017. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken kívül én is megerősítem a hűvösebb, jól szellőztetett szobát - inkább melegebb hálózsákot adok rá ilyenkor, és 18-19 fok a maximum a szobájában. Sokkal könnyebben alszik, ha nincs meleg.
2017. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kiprobálom amiket eddig nem! Mindig szellőztetek lefekvés előtt, az alap, de nálunk 23-24 fok van mert hálózsákot nem tűri, a takarót meg legtöbbször letornázza :). Ez a teafa illoolajos zsepi hogy működik? Mennyi ideig kell bent hagyni az orrában, és mennyire kell mélyre rakni? Már meggyógyult mondjuk, de a későbbiekre nézve érdekelne... Nekünk amúgy a tengervíz bejön, reggelente ami letapad éjszaka nagy segítség az eltávolításban.

(Sajnálom a lepontozást, nem tudom, mi értelme, én most felpontoztam minden választ.)

2017. dec. 17. 22:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, hogy az orrába tedd! Egyszerűen csak a szobábájába tedd le bárhol, az egészet be fogja lengeni. :) Nálunk sokat szokott javítani a köhécselésen, és ugyan én sem hittem benne, de aki ajánlotta, annyira kötötte az ebet a karóhoz, hogy végül mégis kipróbáltam szerencsére. Azóta mindig van itthon teafa illóolaj. :)
2017. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy meggyógyult! Én is szoktam tengervizes sprayt használni, ha nagyon nehezen jönne ki, akkor sokat segít. :)

A BabyLuuf-ot is azért ajánlottam, mert azon kívül mindent írtál, amit én is szoktam csinálni. 😊 az meg éjszakára olyan kellemes szokott lenni. Gondolom az illóolaj is hasonlóan kellemes a gyereknek (én ezektől éreztem anno, hogy kapok egyáltalán levegőt).

Ezt a lepontozást én sem értem, még ha a kérdező pontozna le, de hogy egy másik válaszadó... 🤔😕

2017. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!