Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira akar barátkozni a...

Annyira akar barátkozni a gyerekem, de senki sem akar vele barátkozni, mert néha durva?

Figyelt kérdés

Ellök vagy megüt másokat nèha, nagyon az érzelmei vezérlik, túl erőszakosan akarja húzni a másikat vagy megölelni. Nagyon nyomul, és olyan rossz látni, hogy sorozatosan elutasítja a korosztálya.


Mostanában észrevettem, hogy egyre kevésbé nyit mások felé, jelezték is.


Persze snis is, szóval nem a semmiből jöttek ezek a dolgok. Igyekszem rajta javítani, de nagyívben kerülnek minket, amit valahol meg is értek.


Honnan szerezzek olyat a korosztályából, akivel tanulhatja a barátkozást és akár jóban is lehetne? Tudja az alapokat, csak egyszerűen túl nyomulósan kivitelezi.


Alapvetően jóindulatú kislány, odaadja a másiknak a játékot, megvígasztalja a sírót, de ha elveszik valamijét, akkor rácsap a másikra, vagy fél, hogy nem engedik lecsúszni, ezért a csúszdánál előrenyomul oddébbtolva a másikat.



Honnan szerezzek olyan 2-3-4 évest, akivel jóban lehetne? Jár közösségbe, de a sok konfliktus miatt kezd befordulni. Rövid mondatokat mond néha, 3-4 szavasakat, de nehezére esik kifejeznie magát, elvileg ezért is viselkedik szélsőségesen konfliktushelyzetben.


Mindent ért, értelmes, csak kivitelezni nem tudja a dolgukat úgy, ahogy kellene, nagyon heves


2017. dec. 11. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez addig nem fog változni, amíg meg nem tanul gyengédebb lenni. Senki se szeret agresszív emberek közelében lenni, a gyereke se.
2017. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Még jóhogy nem akar vele senki barátkozni.

Te szeretél olyan lány barátnője lenni, aki agrasszív, lökdös, ütöget és durván közeledik?


Nem. Próbáld megtanítani neki, hogy simogasson, és várjon a sorára, legelőször pedig SZÓLJ RÁ, ha odébbtolja a másikat.

Sőt, parancsold le a csúszdáról, ha üt, szólj rá erélyesen, legyen következménye a viselkedésének.

Tessék nevelni, és igen, lesz sok sírás-rívás, de ez a korszak ezzel jár.


Egyébként ezt egészen addig fogja "játszani" ,míg egy náláa erősebb el nem kalapálja. Tudod, nem minden kisgyerek tűri, hogy terrorizálják, hanem keményen odacsap válaszul ő is.

2017. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Addig nem tudsz "szerezni", amíg a gyereked ki nem növi az agresszivitást. Bárkit is "szerzel", az is ugyanúgy meg fogja unni, ahogy viselkedik vele.

Tanítsd arra hogy ne használjon agressziót egyáltalán és akkor lesz esély.

2017. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kössz a sok haszontalan választ.


Ez nem a korral jár, hanem snis, és képzeljétek nevelem rendesen, pont azért snis, mert a rendes nevelés ellenére is csak ezt tudja produkálni, meg még pár egyéb dolgot.


A viselkedése akkor fog javulni, ha megtanulja kifejezni magát, de ez még oddébb van. Addig is ez van. Megmutatni meg próbálkozom, de olyan gyorsan húznak el a közelünkből az első nézeteltérés után, ahogy csak lehet, írtam is, hogy megértem őket, de így nem tud kin "gyakorolni", hogy ez változzon. Velem csodásan bánik és udvarias, persze alig van konfliktushelyzetünk. Meg kéne neki mutatnom, hogy a barátság jó dolog és nem minden korabeli ellenséges, hogy osztozni jó, hogy nem küldik el, nem veszik el a játékát, hogy hogyan lehet másokkal együtt játszani, de gyerekek híjján ezt nem tudom kivitelezni.


Nagyobbak jól kijön, a kisebbekkel is rendes és gondoskodó. Csak a korosztályával nem mennek a dolgok, és amíg közösségbe nem került, sosem ütött sem engem, sem mást.


Az agresszíótól kilóméterekre van, csak impulzív, minden apró dologra hevesebben reagál, jó és rossz irányba is.


Gondoltam valami snis gyerekes rendezvényt ajánlotok, vagy jelentkezik egy másik snis gyereket nevelő anyuka, akinek hasonló nehézségei vannak. Messze nem ő a legdurvább gyerek, jött már haza harapásnyommal meg karmolásnyommal, ő nem okoz sérülést, csak valahogy rosszul reagál helyzetekben, mert nem tud beszélni és ezért kevés társas helyzetben volt.


A közösségben nem tudnak kelló figyelmet fordítani erre a dologra, a fejlesztőpedagógussal már beszéltem, hogy menjen be vele a csoportba és segítsen neki, de ennek csak annyi eredménye lett, hogy folyamatosan bocsánatot kér a gyerek, és fogalma sincs, milyen helyzetekben kell ezt használni(akkor is bocsánatot kér, ha pl kimegy az ajtón, vagy feláll a székről, vagy ha hozzászólok)..


Gondolkoztam magánfejlesztèsen, ahol hasonló gyerekek vannak, de nem javasolják, nehogy összezavarja a 2 különböző fejlesztés egymást.

2017. dec. 11. 15:56
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Ha másokat lökdös, meg ütöget, akkor agresszív.

Én sem engedném oda hozzá a gyerekem.

Vidd orvoshoz.

2017. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem impulziv hanem agresziv ,akaratos.igy soha nem lesz neki barátja még sni sem.
2017. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Lehet itt sni-zni, de neked kellene megoldást találni, nyilván senki nem akar olyannal játszani, aki lerúgja a csúszdáról, sőt ezt se az iskolában, se a munkahelyen nem fogja senki tolerálni, ha annyira beteg akkor vidd speciális böllcsibe, oviba, vagy sehova, ez a két lehetőség van, szerintem az se túl jó ötlet, ha szerzel egy másik problémás gyereket és agyonverik egymást.

Bocs, nem akartam túl bunkó lenni, de ha fellök valakit akkor neked kellene megnevelni, amennyiben lehetséges.

2017. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress magánt. Az állami semmire nem jo. Össze zavarni nem fogja. Merre felé laktok?
2017. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj, de ha neked a probléma el van intézve azzal, hogy SNIs, akkor nem értem, miért tetted fel a kérdést? Nem haszontalanok a válaszok, te ülsz fordítva a lovon. Segítséget kérsz, de kijelented, hogy nem lehet semmit sem tenni, mert persze különleges gyereked van (miért is nem lepett meg, ha egy gyerekkel gond van, akkor biztosan SNI-s, komolyan már a kérdésből gondoltam rá). Szóval kérdező: szerinted akkor van megoldás egyáltalán a problémára? Vagy szerinted ez így rendben van? Felnőttként nem viselem el senkitől sem az agressziót, legyen bármilyen egészségügyi papírja arról, hogy hülye (fogadjunk ez a megnevezés már nem tetszik, ez nem olyan kis különleges, mint az SNI, ez degradáló, ez sértő, ez bántó, majdnem annyira, mikor a lányod megüt, ellök másokat), dehogy más gyermeket bánt, te meg annyit teszel, hogy tárod szét a karod, hogy de hát ő különleges... kérdező, ha Te nem tudod, hogy mi a teendő, akkor senki nem tudja. Elmondom neked, te vagy az, aki a világon a legjobban ismered a gyereked (normális esetben így kéne lennie), neked kéne tudnod, hogy mivel lehet lecsillapítani, elterelni a figyelmét, hatni rá. Ha semmivel, akkor így jártál, sosem lesz a gyerekedből egy társadalom számára értékes ember, sosem fog beilleszkedni, mindenhol teher lesz, mindenhonnan elutasítják, ő meg egyre boldogtalanabb. Mindez a te hibádból.
2017. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Én hasonló gyerek lehettem, mint a kislányod, nem volt semmiféle SNI-s papírom (talán 90-es évek elején még nem is nagyon adogattak ki ilyeneket, ellenben problémás családi hátterem igen.) Én is agresszív voltam, és nem barátkozott velem senki. Mire megtanultam magam kifejezni, már olyan önértékelési problémáim voltak, hogy nem nagyon ment a barátszerzés úgy sem, hogy tudtam magamon uralkodni, és csak az egyetemen sikerült igazi barátokat szerezni. Ugyanakkor bármilyen papírja is van a gyereknek, a szülői nevelés hat rá. Azt írod, veled nincs semmi konfliktushelyzete. Ez egy nem SNI-s gyerekkel is ritka ebben a korosztályban. Biztos nem lehet, hogy túl ráhagyó vagy, és azért nincs otthoni hiszti meg agresszív viselkedés? Nem rosszból kérdezem, én sejtem, mit élhet át apránként a gyereked amiatt, hogy elutasítják a viselkedése miatt, és sajnálom őt. Mit csinálsz te pontosan, amikor azt látod, hogy elkezd tolakodni meg lökdösődni?

2017. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!