Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Afta 2,5 éves gyereknek mivel...

Tündi0212 kérdése:

Afta 2,5 éves gyereknek mivel kezeltétek, és meddig tart?

Figyelt kérdés
Kislányom szájában tegnap vettem észre a szája oldalán egy fehéres (sebet) ma már a szájpadlása és mind a két oldalon ki jött ez a dolog és nagyon sok van rajta! Már most fáj neki tegnap irtsk neki érzéstelenitő ecsetelőt! Ma nagy nehezen irt az orvos egy másikat is ami nagyon keserű aftára valo ecsetelőt gyogyszertárit! És anaftin sprayt használunk ! Már most az 5 évesnek is van azt mondta virus fertozés ! És hogy ez msjd magátol elmulik kiharcoltam h valsmut irjon de nem mondott mast! Nálatok gyereknek volt már ilyen mivel kezeltétek hány napig tart? Ezek a gyogyszerek jo rá??
2017. dec. 29. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, nem virus okozza, es nem is fertozo. Kislakulasanak szamtalan oka van. Immungyengeseg, vitaminhiany, stressz... stb. En ugyan nem gyerek vagyok, de nekem nagyon sokszor van aftam. Nagyon nem tudsz mit csinalni vele. 7-10 nap alatt magatol elmulik, de ha kaptal ecsetelot akkor biztos hamarabb. Ami nekem segitett az a teafaolaj. Azzal ecseteltem, es 2 nap mulva semmi. Na de azt mem merem ajanlani ilyen pici gyereknek. Szoval turelem es kitartas!
2017. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi már 1 hete kinlódtunk vele,borzalmas fájdalmai voltak a lányomnak,csak sírt és sírt szegény. Tele volt az ínye és a nyelve is holyagos sebekkel. Nekem is azt mondták hogy majd elmúlik,és hogy adjak neki nurofen szirupot. Nem evett napokig egy falatot sem,szerencsére azért ivott sokat. Corso...lal és glikoszeptel kenegettük,és anaftin gélt is próbáltuk. Sok átorditott éjszaka után már javul a helyzet,ma elrágcsált több pogácsát is. Probáld meg te is az anaftin gélt,ennek semmi keserű ize nincs. Fontos hogy sokat igyon ha nem eszik az nem számit. Gyors javulást a kicsinek,neked pedig kitartást,mert rossz nézni hogy kinlódik szegény és nem tudsz segíteni rajta.
2017. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Borax glicerinnel kentem neki, recept nélkül kapható.

Fogkefékez dobd ki, és ha van cumija azt is

2017. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is, lányom is, fiam is hajlamos aftára. Én mindig 1 hétig kínlódtam vele, akármivel kentem, ami akkor elérhető volt, borzalmasan fájt. A lányomnál az alkoholmentes grapefruit csepp vált be, 2-3 nap után nem panaszkodott, a fiamnál viszont a háziorvos kiírt egy ronda sárga színű ecsetelőt, kb. 250 Ft-ért, ami 2 nap alatt a legdurvább fertőzést is helyre tette. Ez egy csoda. Bár az egyik patikus szerint kivonják a forgalomból az egyik alkotóelemét, azért én még más patikában kaptam. Sajnos nem tudom a nevét, de gondolom a dokinak tudnia kéne.

Megjegyzem a fiamat először fogorvoshoz vittem, aki teljesen mást adott, de csípte és semmit se segített, a lányomat legutóbb a fogászati ügyeletre vittem, ahol lekezelték, még gyógyszert is kaptunk, és ott is egy hetet mondtak. Utána jutott eszembe, hogy nyáron a fiammal mit kaptunk. Ez az ecsetelő nem csíp és nagyon hatékony.

2017. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most, 3 éves a fiam. Ecsetelni lehetelenség, kinoznám csal vele. Orvos mondta h magától elmúlik, és nurofen h könnyebb legyen neki.
2017. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tantum verde spray. + fájdalomcsillapító
2017. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen anaftin spray van azzal fújok neki be mind a 2 gyereknek ! Ez az ecsetelő borzalmas keserű ettől öklendezik ! Így az ecsetelőt nem bírom használni! Inni iszik mind 2 de enni már nehezen :((. De ma mind a 2 nél a láfejükön és a bokáján piros pöttyök jöttek elő és a combjaik köz ött nálatok volt esetleg ilyen?? Etöl lehet ilyen kiütés? Csütörtökön jött elő a szájukba elég sok van ez még lehet rosszabb? Anaftin jó rá?
2017. dec. 30. 21:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez kéz-száj-láb betegség lesz szerintem. Olvass utána, nézd már meg a tüneteit.
2017. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen nálunk vannak kiütések,a kis kezén jöttek elő hólyagok. Már arra is gondoltam hogy az új gyerek betegséget kapta el,a száj kéz láb szindrómát. Anaftin gélnek hívják és egyáltalán nem keserű,ma próbáltam én is.
2017. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen utánna olvastam és az a betegség! Anaftin sprayt használunk ! Mennyi ideig tart?
2017. dec. 31. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!