Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadatjátok a gyereknek az...

Beadatjátok a gyereknek az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés

Van egy ovisom meg egy 1 éves tesója.

A háziorvos kuldott egy kor emailt hogy ingyenesen beadhato az influenza oltás.

Megmondomon őszintén eszembe se jutott beadatni mett a kötelező oltásokon túl mi mást nem adattunk be, hadd erősödjön a szervezet elven (most nyilván nem az agyhártya gyuszira gondolok). Meglepődtem hogy már influenza ellen ia ilyen sokan oltatnak..talán kellene nekünk is?


2017. okt. 31. 05:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
soha,
2017. okt. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Nyugodtan lehet szerintem, a környezetemben már rengetegen kaptak ilyen oltást, nem éettek influenzásak. De én lehet, hogy nem adatom be, mert rengeteget kap a lányom, a kötelezőt és jó pár ajánlottat is beadattunk.
2017. okt. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Beadatom. Ez az erősödjön a szervezet elég butaság. Ezek olyan betegségek ( pl. bárányhimlő) amik súlyos szövődményekkel járhatnak. Az influenza is lehet súlyos felülfertőződik.
2017. okt. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert teljesen értelmetlen. Csak az A és a B törzs ellen véd, a virustorzsek pedig jóval többen vannak
2017. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem véd minden törzs ellen de ez nem minden, gyerekeknél a védettség se mindenkinél alakul ki még a beoltott törzsek ellen sem.

Meg pár évente (talán 3) olyan változáson mennek keresztük a vírusok, hogy szinte teljesen hatástalan az oltás.


Nem adatom be. Én oltáspárti vagyok, éppen ezért néztem utána. De ennek nem sok értelme van.

2017. okt. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4 éves a fiunk. Eddig nem adattuk be soha. Idén azért fogjuk, mert februar-marcius környéken születnek (ha addig birják bent) a harmasiker kistesók. Az ő érdekükben idén mindenki beoltatja magát a családban. Biztos, hogy koraszülöttek lesznek szegények és legalább ennyitől megvédjük őket, ha tudjuk. Jövőre már nem oltatunk.
2017. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, a te eseted más abban én is oltatnék...hármasikrek?? Nem semmi! Hányan lesztek?
2017. okt. 31. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!