Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akik a kötelező oltasokon...

Akik a kötelező oltasokon kívül mást is beadattatok, mik voltak azok és mi miatt döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok. Két gyermekorvos van ott, ahova tartozunk. Az egyik a kötelezőn kívül semmit nem akar beadni, a másik mindent. Na
2018. jan. 3. 11:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Véletlenül elküldtem félbe a kérdést. Szóval na így legyen okos az ember.
2018. jan. 3. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Mi a kötelezőkön kívül mást nem adatunk, mivel arról senki nem beszél, hogy ennyi oltásnak mi lehet a következménye, hogy azok a valóságban mennyire jók-e, illetve arról sem mondanak semmit, hogy mi történik ha x oltásra érkezik egy másik y oltás.
2018. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Pneumococcust (Prevenar), és a bárányhimlőt adattam be.

Az előbbit azért, mert akkor még nem volt kötelező, de javasolta a doki, a bárányhimlőt meg azért (pont most vagyunk 2 oltás között), mert lassan 5 éves a fiam, eddig nem kapta el. És ha már van rá oltás, amivel könnyebbé tehetem a betegséget, akkor könnyebbé is teszem.


Kullancs ellen egyébként is védekezünk, így arra nem oltattam.

Influenzát feleslegesnek tartom, mi sem oltatunk, sosem kaptuk el.

A többi meg olyan kis esélyű, hogy elkapja, hogy nem terhelem azért a szervezetét.

2018. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Agyhártya c és bexero amit beadatatunk. Ha nem lesz kötelező a Bárány himlő, vagy az életkora miatt nem fog bele esni azt nagy csoport végén meg fogja kapni.


Rota, influenza biztos nem.


Kérdéses a kullancs elleni oltás, abban meg nem döntöttünk. Ha megkapja azt is csak akkor amikor már önállóan fürdik vagy nem a családdal megy erdős területre (pl. Tábor, erdei iskola)

2018. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyaralónk van a Balatonon, így mindkettő megkapta a kullancs ellenit. Beadattam még a kombi agyhártyát és a pneumococcust.
2018. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
az influenzán kívül mindent amit lehet beadatok, kivéve a bexsero-t mert nem tudtuk kifizetni. de megkapott minden mást, rotát is, bárányhimlőt is. mindig jobb beoltatni. én tuti nem mennék olyan dokihoz, aki oltásellenes, az nem is doki.
2018. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam megkapta a rota ellenit, az agyhártya C, B és a bárányhimlő elleni oltást. Ezeket ajánlották a kórházba nekünk.
2018. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

Az oltást ellenző orvosok (és követőik) ostobák. Egyébként azt is meg lehet nézni, hogy egyes oltások szempontjából mekkora az átoltottság, mert akkor lehet, hogy nem szükségszerű beadni, de jó ha azért beadják.

Mi miatt döntöttünk így? Egyszerű, a környezetünkben nincs olyan ember akinek valami szövődménye lett volna, tudományosan bizonyított a hatásosságuk és Magyarország oltottság szempontjából kiváló helyet foglal el (kivételesen). Plusz: ha nem oltom be, akkor egy felelőtlen fsz vagyok - és ezt a stigmát nem tudom elviselni, mivel a gyermekem előtt példaképként szeretnék szolgálni. Ennyi.(de amúgy ezt a kérdést a történelem járványai megmagyarázzák)

2018. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Agyhártya gyulladás ellenit beadattuk ( az olcsóbbat, a másik épp akkor nem volt elérhető az országban...), megkapta a rota vírus ellenit, és meg fogja bárányhímlőset is, majd később a méhnyakrák ellenit.
2018. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!