Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki kellene vetetnem az orrmand...

Ki kellene vetetnem az orrmandulajat?

Figyelt kérdés
A lanyom 7 eves. Korulbelul 1 honapja ejszakankent alvas kozben nagyon horkol, nyitott szajjal alszik.Sokszor belegzeskor sipolo hang is tarsul a harkolashoz. Voltunk orvosnal, es kaptunk szteroidos orrsprayt. Azt mondta, ha nem javul menjunk vissza.Ez vajon elegendo ok az orrmandula kivetelere?Nem szivesen tennem ki a mutetnek a gyerekemet ha nem 100 szazalekosan muszaly.

2018. jan. 25. 01:21
 1/3 anonim válasza:
Biztosan nem vetetném ki.
2018. jan. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A nyitott szájjal lélegzés nem jó, olvass utána. Ha választanom kellene az időszakos szteroidos orrspray és a műtét között, egyértelműen a műtét. Kis adag a szteroid, nagy része az orrban szívódik fel, de azért nem az egész. Valószínű ez most megoldja a problémát, de hetek, hónapok kérdése és kezdhetitek elölről. Ugyanez volt a lányomnál, végül ki kellett venni neki.
2018. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szteroid serkenti a baktériumok szaporodását, úgyhogy ne csodálkozzatok, ha hamarosan gennyes orrfolyása és heveny arcüreg-gyulladása lesz. (Tapasztalat). Ha orvosilag indokolt és légzési problémákat okoz, akkor lehet, hogy érdemes megműttetni. Ha van rá pénzetek, mindenképpen a lézeres műtétet javaslom, nekünk olyan volt, a család összeadta. Keress rá a neten, ide nem írhatom ki reklám miatt, de tudomásom szerint Budapesten csak egy orvos végzi. Ez egy ambuláns műtét, tehát reggel éhgyomorra kell menni és kb. délután 4-kor hazaengedik. Nincs utólagos vérzés, nincs hegleválás, stb.A gyógyulási idő a hagyományos műtét fele! Már aznap ehet.Az utólagos fájdalom a hagyományoshoz képest minimális. Ha gond van a torokmandulájával is, azt is meg tudja csinálni az orvos, hogy nem veszi ki, csak lézerrel elpárologtatja a felső, károsodott sejtréteget, tehát megkisebbíti, de nem veszi ki, megmarad a fontos nyirokszerv. Ennél a műtétnél nincs olyan kockázat, hogy megsértik a fülkürt szájadékát, mert a lézeres műtétet nem lehet vakon csinálni (a hagyományost úgy csinálják, hogy vakon benyúl az orvos egy kiskanállal és kivájja. Ha jó rutinos az orvos, nem lesz baj, ha nem annyira, akkor megsért valamit, amit nem kéne). A lézeresnek annyi kockázata van, hogy altatásban csinálják, tehát az altatás kockázata, de ennyi idősnek gondolom a hagyományos műtétet is abban csinálnák. Szóval ha nagyon indokolt a műtét, akkor szerintem mindenképpen érdemes a lézereset választani az anyagi áldozat ellenére. Abba is érdemes belegondolni, hogy egy héttel kevesebbet marad ki a munkából, aki otthon marad vele, mint a hagyományos műtétnél.
2018. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!