Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Féltem a kisbabám a beoltatlan...

Féltem a kisbabám a beoltatlan rokon gyerekektől. Jogos?

Figyelt kérdés

Nagybátyámék külföldön élnek. 2 gyerekük van, nincsenek beoltva semmi ellen, ha betegek akkor sem kapnak gyógyszert, 2 hétig is nyögik a szimpla megfázást. Még nyáron is szipogtak, férjem játék közben össze is szedett tőlük valamit, nyomta az ágyat 2 napig. Most a kisbabámat féltem tőlük, nehogy ha a kozelukben van, nyulkalnak hozza, elkapjanak valamit...

A szulok kokemeny oltas es gyogyszer ellenes harcosok, mindenkit probalnak meggyozni.

Ugye nem csak en reagalom tul a dolgokat?



2018. febr. 4. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem, igazad van. Foleg, hogy meg nagyon kicsi a gyereked es gyenge, fejletlen az immunrendszere.
2018. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Mennyi idős a babád? Szopik még? Milyen hosszan fognak találkozni a gyerekek előreláthatólag?
2018. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2 hónapos.

Ha hazajönnek, egy honapig kb minden nap "muszáj lenne" találkozniuk, de csak a családi béke kedvéért..

2018. febr. 4. 18:20
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogos. Nem kell őket a gyerek közelébe engedni és kész. Megmondhatod nekik, hogy szívük joga, hogy oltásellenesek és nem adatják be a gyereküknek az oltásokat, mert náluk nem kötelező, de neked meg szíved joga az, hogy így nem engeded őket a gyereked közelébe.
2018. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem engedném a közelükbe.
2018. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem normálisak. Én megmondanám nekik hogy nem találkozunk. Ha megkérdezik miért akkor megmondanám az igazat, hogy a saját gyereküket veszélyeztethetik ha akarják, de a tiédet nem fogják.
2018. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Beszélj a gyerekorvossal, hogy mennyire jelenthet ez veszélyt a gyerekedre. Elvileg ha ők nincsenek oltva de nem betegek, Max hordozók lehetnek. Egy sima fertozobetegseget bárki hordozhat és bárki elkaphat, nálad inkább a veszélyes fertőző betegségek lehetnek problémásak. Beszélj a gyerekorvossal, hogy van e reális veszély.

Külföldön élek én is, itt nálunk nincs kötelező oltás, bár mivel mi nagyobb gyerekkel költöztünk, a magyarországi összes kötelezőt megkapta. De itt sokan nem oltatnak, meg sincs -tudomásom szerint- semmi járvány a "normális" influenzát leszamitva

2018. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó ötlet a konzultáció.
2018. febr. 4. 19:12
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nem engedném a közelükbe, a legtöbb betegség akkor fertőz, amikor még nincsenek tünetek. Én nem kockáztatnék.
2018. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Megkerdezhetem hol elnek?

Szinten kulfold, de itt van sok kotelezo oltas.

2018. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!