Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülésnél elfelejthet...

Indított szülésnél elfelejthetem a vízben szülést? Volt aki túlhordta a babót és mégsem lett 4 kg-os?

Figyelt kérdés

Pár napja már elmúlt a kiírt időpontom,nem is nagyon szeretném ha indítanák,az nekem olyan művi,még ez a hetünk van aztán kapom a beutalót.

Több szempontból sem örülök, hiszen nagyon szerettem volna vízben szülni. Már így is késik a picúr ,a rokonoknak pedig meg van véve a repülőjegy (külföldön élünk) És így mire kijövök a kórházból már itt lesz mindenki,nem tudunk párommal kettesben lenni ,összeszokni,pedig ragaszkodtunk a 2 héthez,hogy addig senki ne jöjjön. ( persze nem gondoltuk ,hogy túlhordom) a repjegyet meg kellett venni mert ünnepekkor már a duplájára ugrik.

Most meg egymást váltják majd, és sajnos nem lehet áttetetni az időpontot sem,pénzt nem fizetnek vissza. Na jó még ez a legkevesebb. Attól is tartok hogy nagy baba lesz,van aki túlhordta és mégis úgymond normál súlyú babája született? Mintha az este már éreztem volna valamit az alhasamban de lehet már csak beképzelem. A ctg sem mutat semmi összehúzódást. Én is teljesen jól vagyok,semmi tünet. Nem tudtok véletlenül valami babacsalogató meditációról?:)

köszönöm



2017. dec. 5. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 40+5 naposan inditották, 3420 g-mal született a kisfiam.
2017. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40+3-ra született a lányunk 3130 grammal. Szóval nem feltétlenül lesz nagy baba :-)
2017. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Uhh, 2 het sem feltetlenul eleg osszeszokni, nekem itt voltak masnaptol kezdve, akkor lettem fizikailag is jobban es a babamra is akkor hangolodtam ra, mikir vegre mindenki elment. Es nagyon kedves rokonokrol van szo, a hozzank igazan kozelallokrol, de utolag en meg a repjegyuket is inkabb kufizetnem nekik, csak hogy ne jojjenek, foleg, ha nalatok fognak lakni. (Mi is kulfoldon elunk).


Az inditas miatt ujraszamoltatnam a terminust, illetve nezetnek aramlast surun, es kernem, hogy csak akkor inditsanak, ha meg tudjak mutatni, hogy konkretan gond van. Inditasbol sajnos nagyobb esellyel lesz csaszar. Par nap is rengeteget szamithat, menzesz vagy uh alapjan szamoltak ki neked a terminust? En a megerzesemre hallgatnek a helyedben, es csak akkor feludnek be a korhazba, ha ezt ereznem jonak.

2017. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

41. héten szültem, kereken 3 kg lett a lányom.


Viszont ahhoz, hogy megszokd az anyaságot és a teljesen új életed, nem biztos, hogy elég 2 hét.

ez persze attól is függ, milyen személyiség vagy, lehet, hogy neked már a legelső naptól teljesen természetes lesz a dolog.

Nekem kellett vagy 2 hónap legalább mire belerázódtam, addig a szülés utáni felborult hormonháztartásom miatt szörnyen éreztem magam, sokat sírtam és kételkedtem magamban, hogy nem leszek képes ellátni a babát.


Én szülés után pár héttel tuti nem bírtam volna elviselni még 1 éjszakára sem vendégeket, nemhogy napokra beköltözzenek többen a lakásba amikor amúgy is felborult az életem, hú, még belegondolni is rossz.

De mint írtam, mind máshogy reagálunk a dolgokra, reménykedj benne, hogy te nem leszel idegbeteg :)

2017. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyetertek a 4-es valaszoloval, egy ilyen erzekeny idoszakban meg a hozzank legkozelebb allok is csak zavarnak az otleteikkel, tanacsaikkal, hogy mit hogy csinalj, mikozben te probalsz rahangolodni a babadra, osszeszedni magad fizikailag, kuzdesz a hormonokkal, probalsz megerosodni, anyakent helytallni, meg egyaltalan, tulelni az ejszakazast, a szoptatashoz hozzaedzodni, a babasirast kezelni... Es akkor jonnek azzal a legnagyobb joszandek mellett, hogy igy csinald, ugy csinald, meg az is, akirol korabban almodban nem gondoltad volna, hogy barmibe beleszolna.


Nem igy szamitottatok erre, en erre hivatkozva a maradek sporolt penzemet is inkabb arra koltenem, hogy ne jojjenek, inkabb odaadnam nekik a repjegyre a penzt, es azt mondanam, hogy sikerult visszamondani.

2017. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inditásról nem tudok nyilatkozni viszont gyerekek súlyáról igen

40+2 4000g

41 (menszi szerint 42+4) 3600g

40+1 4000g

2017. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
40+5-nél szültem 3500 gramm volt. Barátnőm az ikreit 37.héten, 4200 és 3800 grammal születtek. Az, hogy mekkora lesz a babád főleg a genetikától függ.
2017. dec. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 39.héten szültem,császárral.4250 gr lett a lányom.Nem is tudom mekkora lett volna ha még túl is hordom 😆
2018. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Azóta már túl vagyok rajta én is. 3 hónapos babómmal. 40+10-re született,(3530 g) nem zárta ki a vízben vajúdást az indítás. De végül elfolyt a magzatvizem is. De se tágulás,se fájdalom így császár lett.
2018. márc. 17. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!