Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megsértődnétek, ha a...

Ti megsértődnétek, ha a gyereketekre rászólna a rokon, hogy ne bántsa a macskáját?

Figyelt kérdés

Határozottan rászól,hogy ne húzza a farkát,ne kergesse,mert fáj neki és fél tőle.

A gyereketeket sajnálnátok,aki emiatt elsírta magát,vagy a cicát?


2018. jan. 15. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha már én nem tanítottam meg mit szabad és mit nem, szégyellném magam és a cicát sajnálnám. Nem sértődnék meg.
2018. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg, mert magam szólnék rá a gyerekre.
2018. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, milyen stílusban teszi. Önmagában az, hogy rászól, szerintem nagyon is jogos és helyes. A határozott rászólás is lehet kedves, de sajnos nagyon durva is.
2018. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg, én szólnék a gyerekemre nem várnám meg hogy másnak kelljen rászólni. Arra tanítjuk hogy nem szabad bántani az állatokat.
2018. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Rászólnál a macskára ha kikapja a gyerek szemét? Tessék gyereket nevelni...
2018. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem sertodnek meg, de igazabol ilyen nem volt, mert en magam szoltam ra a sajat gyerekeimre, ha nem ugy nyultak allathoz, ahogy kellett volna.

Ez is hozzatartozik az elethez, nyilvan nem ugy szuletnek, hogy tudjak, meg kell nekik tanitani ezt is, mint ahogy sok mast. A pici gyerekek ugy nyulnak az allathoz, mint a targyakhoz, jatekokhoz, meg kell tudniuk, hogy mas a modja.

Nekunk van kutyank, macskank, a macska a gyerekek utan kerult hozzank, szokniuk kellett egymashoz.

Ha mas jon hozzank gyerekkel es a szulei nem szolnak ra ilyesmi miatt, akkor en megteszem, leulok hozza es elmagyarazom, hogyha baratkozni akar az allattal, akkor ne kibaljon, ugraljon, kergesse, stb, mert igy sohasem lesznek baratok, hanem legyen csendes, nyugodt es simogassa, csalogassa turelemmel. Ha nem megy, akkor kimenekitem az allatokat onnan, hoy ne legyenek szem elol, a gyereknek pedig megmondom, hogy most alszanak, pihennek, hagyjuk oket.

Eddig meg senki sem sertodott meg ezert, vagy nem mondtak, amugy meg epp nem erdekelne.

Mondjuk nem is szoltam meg ra ugy gyerekre ilyenert, hogy elsirtak magukat, max meglepodnek, de inkabb erdeklodoek es probaljak csinalni, amit javasoltam.

2018. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogyis!

4,5 éves fiam van. Múltkor voltunk húgomnál. EGyáltalán nem bántotta/nyúzta a macskát, mégis szólt neki a húgom, hogy most már hagyja, mert a macskának elég. Nem sértődtem meg, hisz az ő macskája, ő tudja, "mennyit bír". Tök normálisan mondta a gyereknek, tehát még ezért sem lett volna okom megsértődni.

AMit leírtál, az meg elég durva, hogy a gyerek így viselkedik egy állattal, és nem szól rá az anyja, hanem egy idegennek kell megtennie. Miért nem az anyja szólt rá, hogy így nem bánunk egy állattal sem???


Én is rászólnék bárkire, ha úgy viselkedik a kutyámmal, hogy az már nem jó neki.

A cicát sajnálnám, hogy egy barom gyereket kell eltűrnie...

2018. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem, de el se jutunk odáig, hogy másnak kelljen rászólni, ha látnám, hogy nem úgy közelít a cicához, ahogy kéne, én magam szólok. Csak akkor tudom elképzelni, hogy a rokon szól rá, ha ő átment vele másik helyiségbe, így én nem is látom. De ebben az esetben tök rendben van, hogy nem engedi a gyereknek.
2018. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

En raszolok magamtol is. Nem sertodnek meg. Gyerek kezebe kb annyira valo a rokon macskaja mint a konyhakes. Aztan majd belevesi a karmat es mehet tetanuszra.

Mondjuk a macskat se sajnalnam es feltenem, ennyit kibir.

2018. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!