Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1,2 év közötti gyereknél hogy...

1,2 év közötti gyereknél hogy kezelitek az állandó náthát hurutot?

Figyelt kérdés
Folyton náthás, tényleg 10 napból 5 napot, mióta a nagytesó oviba jár. Emellett hurutosan köhög december óta. Rhinatiol, Sirupret, Babyluuf nem segít rajta, NAsivin orrcsepp, kevertorrcsepp is folyamatosan megy, plusz béres és cebion, de ahogy kigyógyulna már esik bele a következő náthába, éjjelente szárazon köhög is szegénykém néha.
2018. febr. 8. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam asztmás.. de tudom miről beszélsz, 1,5 éves korába esett bele, mindig megfázással indult..aztán hörghurut majd asztma ami állitólag kinövős téma lesz hát remélem.

Amit ajánlani tudok könnyítés gyanánt:


-Szerezz be sólámpát, éjjeli fénynek ha gyerekeket nem zavarja,

-vegyél egy porlasztógépet (háziorvos szerintem felirja receptre de lehet kapni gyógyszertárba nem drágább mint amiket veszel egyébként a gyereknek a sok gyógyszer...és SALVUS VIZes inhalálást lehet csinálni, akár napi 3 szor is főleg lefekvés előtt-. a sós párolgás jót tesz a légutaknak,.

-lehet venni mellkasra mentolos kis gyógynövényes kencét venni ami felszivódik börön át, hátul is a hátát.

-Háziorvos felirhat simán neki egy kis kurát a neve : Bronho waxom (légúti bajra van) homeós gyógynövényes cucc, kis takasokban por van és teával elkeverve lehet szednie, 30 napig szedi aztán szünet valami ilyesmi ,egykúrának megteszi.

-Kaphat vitamint, de ha huzamosabb ideig kapja akkor megszokja. Válts más vitaminra, keverve is kaphatja.

-mézes gyógytea mehet ezerrel, naponta is, de kevés kamilla több hársfa mert a kamilla szárít.

-Lehet kapni vitamint gyanánt, propoliszt (fekete mézes cucc) napi egy kiskanállal ez is segithet az állandó megfázásban

-naponta többször szellőztess, ne legyen nagyon meleg éjjel a szobába, réteges öltözködés,(nem kell agyon öltöztetni)


Ha mindezek nem segitenek kérj beutalót a pulmonológiára és ott majd segitenek és adnak tanácsot.


:)

2018. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1,5 éves, és volt neki is hörghurutja, egyszer korházas, egyszer otthon ki tudtuk kúrálni. Gondolod hogy jó esélye van az asztmára? :( egyébként a férjemnek volt, de ő is kinőtte az asztmát :(

sajnos a teát nem issza meg (meg semmit ami nem víz), a baby luufot használom meg néha kakukkfüves fürdőt.

A Salvus vizes inhalálás hogy működik?

2018. febr. 8. 11:39
 3/17 A kérdező kommentje:

a porlasztógép emeli a szobában a páratartalmat igaz? az nekünk nem lenne szerencsés, így is határeseten vagyunk.

viszont van babyhalerünk amikor hurutos volt megvettük...azt tduom esetleg nála valahogyan használni, tenni bele valamit neki amitől jobban lesz (de nem ventolint) szóval valami gyógynövény vagy ilyesmit?

2018. febr. 8. 12:20
 4/17 anonim ***** válasza:

a porlasztó gépbe bele kell önteni a kis tartályba 2mml salvusvizet bekapcsolni maszk a kis pofijára és mehet a "füstölgés" hát csináljátok a konyhában azért ez nem olyan vészes ne izgulj :)

Ventolin?:.... az fulladásra van ..ami nekünk nem használt, ezért mást kapott helyette,berodual a neve kis pipás spré de van hozzá neki kis gépezete és azzal fujom be neki, amugy a kisfiam 5 éves már. korházba 2 szer voltunk fulladásos dolgok miatt,. mi is állandóan benne vagyunk állandó annak ellenére hogy állandó gyógyszerei vannak.

amiket leírtam, ezen már mind végigmentünk benne is vagyok.


Amikor köhög és taknyos a salvusba szoktam tenni még paxirasolt, az oldja a nátha okozta tüneteket is. de azért ő még kicsi, ezt mind dokitól kell megkérdezni illetve tüdőgyógyásztól.

lehet venni száraz köhögésre fluimucilt,.

de lehetne vennetek bipotron lámpát vagy infralámpát,. sópárnát ez mind mind melegít és jó hatása volna az arcüregre stb..


ennyit tudok segiteni amiket leírtam

2018. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

fluimucilra hülyeséget irtam az arra van hogy felszakitsa a letapadt dolgokat, az jó a sinecod és sinupret mi is benyaltunk pár üveggel hasztalanul....

mi most jelenleg allergia elleni gyógyszert és szirupot szedünk amit pulmonlógus irt fel.

mert nem egyértelmű mi baja allergia tünetei nincsenek pedig de neki is mindig megfázással kezdődik.. 1 hétig beteg 1 hétig nem,..

2018. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged
2018. febr. 8. 12:55
 7/17 anonim ***** válasza:

A Broncho Vaxom nem homeopátiás gyógynövényes cucc, hanem liofilizált baktériumokból álló szer, olyasmi, mint egy szájon keresztül adott vakcina. Én csak egészséges gyereknek adnám immunerősítés céljából, mondjuk nyáron.

Vitaminok közül kiemelten fontos a D-vitamin, nem tudom, kap-e és mennyit. Napfény is fontos, ha süt a nap, napoztasd minél többet az arcát.

Orrcsepp helyett tengervizes orrspray jobb lenne, pl. Sterimar, még mielőtt tönkremegy teljesen az orrnyálkahártyája.

Kicsit kevesebb gyógyszer kellene, hagyd az immunrendszerét is működni. Propolisz és gyógynövényteák segítenek megküzdeni a bacikkal. Hálószobában eukaliptusz, kakukkfű, teafa illóolajból pár csepp nedves ruhára, ezt tedd a radiátorra vagy az ágya közelébe, az én két gyerkőcömnél nagyon bevált.

Hurutos nyavalyák esetén oda kellene figyelni a táplálkozásra is, minél kevesebb cukor és tejtermék, több gyümölcs, zöldség, tojássárgája, húsleves (fokhagyma, hagyma, sok zöldség is legyen benne), heti egyszer máj és hal ajánlott.

2018. febr. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

most teljesen tejmentesen van 2 hete a doki javaslatára. cukrot nem eszik, azon túl amennyi a vizes zsömléjében van, csokit ilyesmit sem, csak gyümölcsöt dehát valamit ennie kell...


d vitamint egy cseppet, azon felül béres és cebion. tengervizese is van, azt is használjuk orrszíváshoz

2018. febr. 9. 10:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Persze, a tejtermékeken és a cukros ételeken kívül még rengetegféle étel van :)

D-vitaminból 1 cseppet a kisbabáknak szoktak adni, akik 3-5 kilósak. Józan paraszti ész szerint minimum 2-3x ennyi kellhet neki, de kérdezd meg a dokit az adagolásról. Sajnos ételekből nehéz megfelelő mennyiséget bevinni, ezért nagyon sok embernek van hiánya ilyenkor télen.

2018. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

pont hogy nem nyáron kell adni a bronho waxomot, hanem ősztől télig amikor már nincs annyi vitaminforrás immunerősítés céljából.Nyáron számtalan gyümölcs fogyasztása elegendő,. tavasztól nyárig nem tömöm a gyereket vitaminnal arra ott a gyümölcs zöldség.

amugy mi már elszedtünk párat, nekünk bevált de te biztos jobban tudod a dolgokat, én csak infot adtam magunkból kiindulva de nekem oly mindegy ki mit ad a gyerekének!

2018. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!