Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vélemények a ventillációs...

Vélemények a ventillációs tubusról?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiamat tavaly novemberben műtöttek orr és torokmanula miatt. Légzéskimaradás és vezetéses hallás csökkenése volt.

A légzés kimaradás már nincs szerencsére, a hallása műtét után úgy tűnt rendben lesz. De pár hete újra ram szól, hogy nem hall rendesen beszéljek hangosabban. Elvittem hallás vizsgálatra ahol a vizsgálatok kimutatták, hogy újra tele van a füle savóval ( szerencsére műtét óta semmi baja nem volt ), így szóba jött a ventillacios tubus beültetése. ( ez már a novemberi műtétnél is szóba jött, csak a doki úgy volt vele előbb ezt próbáljuk meg ). Szóval csütörtökön megyünk fül orr gegeszetre és nagyon kivagyok hogy lehet lesz egy újabb műtét. Valaki volt így, hogy műtét után sem lett jó a hallása. Tapasztalatok a tubusrol??

Köszönöm a segítséget!



2018. márc. 18. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiammal ugyanez volt, a 2. műtétnél tettek be neki tubust, most 1 éve van bent neki. Tökéletes a hallása, kinyílt számára a világ, úgyhogy örülünk nagyon!
2018. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. márc. 19. 07:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent megtettem, hogy elkerüljük a gyerekkel a tubust. neki 5évesen lett volna rá szüksége, de végül sikerült megszüntetni nélküle a savót.

Nekem felnőttként volt grommet a fülemben és életem legrosszabb élményeként gondolok rá. oké, mondjuk nekem ambulánsan tették be, és hát borzalmas volt.

Szóval énb ebből kiindulva nem engedném, hogy kapjon a gyerekem, kivéve, ha már tényleg nincs semmilyen más lehetőség.

2018. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, megmondanád hogy tudtátok elkerülni? Akár priviben is.
2018. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából semmi extra nem volt. Lokális melegítés és gyakori átfújás (akár napjában 10-20x is). A lényeg, hogy nyíljona fülkürt és tudjon ürülni a dobüreg.
2018. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak altatásban helyezték be, de semmilyen fájdalna nem volt. Az orvos dolga eldönteni, hogy szükséges-e vagy nem.
2018. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 21. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!