Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ventillációs tubus - mennyi...

Ventillációs tubus - mennyi időnk van?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a Heim Pál fülészetén, savós középfülgyulladás miatt orrmandula műtétet és tubus behelyezését javasolta a doki. Május közepére kaptunk időpontot. Azt mondta, hogy amig a tubus bent van, nem érheti víz, nem mehet úszni, pancsolni. Ez oké. De itthon, amikor utána olvastam, hogy mégis mi ez a tubus, szembesültem a dologgal, hogy fél-1 év időtartamról van szó. Szóval ugrott a nyári nyaralás, ami idén előszőr kifejezetten a vízről szólt volna (Kőrös part, saját medencével stb...). Egyértelműen felfogtam, hogy kell a tubus, hosszú távon ez a megoldás. De vajon eltolhatnánk a műtétet nyár végéig? Ezt persze ott nem kérdeztem meg, és megmondom őszintén, nincs kedvem újra k órát végigülni ezért a kérdésért. Szerintetek, ha megyünk az orrmandula műtét előtti kivizsgálásra, jelezhetem, hogy a tubust most nem szeretném? vagy leordítják a fejemet?

Légyszi csak kulturáltan válaszoljatok. Igen, nagyon szeretném a vizes nyarat, másik gyerek miatt is, de persze ha ez a 3 hónap csúszás a hallást veszélyeztetné, nem mennénk.



2018. febr. 23. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

A gyereked jelenleg kb. pont úgy hallhat, mintha víz alatt lenne. Ezt okozza az állandó fülgyulladás. Tehát neki már megvolt a "nyári vizes élmény".

A tubus nélkül hiába műtik meg, nem fog magától ürülni a trutymó.

2018. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vacakolnék. Minél előbb berakják a gyerekednek, annál jobb neki. Nálunk 2,5 év után vették ki a tubust a gyerek füléből, jártunk nyaralni, tengerhez, medencés szállodába is, évente többször. Azt nem mondták, hogy csináltassatok uszodai illesztéket a fülébe? Az megold minden problémát.
2018. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet fürdeni, de nem érheti víz. Az orvos nekem azt mondta amikor hasonlókat kérdeztem, hogy több száz műtétet csinált már, balaton mellett lakunk, nem gondolom, hogy azok a gyerekek nem fürödhettek? Megvan a módja, hogyan lehet.
2018. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb meg kell csinálni a műtétet. Nekem is állandó középfül gyulladásom volt, egy év után magától repedt a dobhártyám, és már nem lehetett berakni a tubust, mert kidobta a szervezetem. Három beültetésem volt. Azóta 60%os halláskárosodásom van mindkét fülemre. Nem játék
2018. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!