Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ventillációs tubus (grommet)...

Ventillációs tubus (grommet) tapasztalatokra lennék kiváncsi; kinek mennyire volt megoldás állandó fülproblémák ellen kisgyereknél? Mennyi ideig maradt bent? Észreveszem, ha kiesik?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint ez segítene, mert állandóan folyadék van a fül mögött, amire nem tud gyógyszert adni. Orrspray-től javul, de azt sem használhatjuk mindig, és ha nem használjuk, visszajön. Alapvetően nem olyan gyakran gyulladtak a fülei, a fájdalom inkább a folyadék nyomástól van. Ha most berakják, kb. egész nyáron nincs strand, vizezés, és félek, hogy a hideg elvonulásával a taknyosodás befejeződésével amúgy is megoldódna a probléma, esetleg fölösleges lenne a tubus és az ezzel járó műtét.
2015. márc. 23. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak volt mind a két fülében.

Hasonló okok miatt húztuk a műtétet, hogy hátha majd nyáron jobb lesz. Jobb lett, de nagyon messze volt a jótól.

Augusztusban műtötték. Egyből csináltattunk neki méretre gyártott füldugót, ezzel pancsolt itthon, és jártunk fürdőbe télen is.

Az egyik cső 1 év múlva esett ki, nem vettem észre. A másik kilökődött a dobhártyájából, a külső hallójáratból szedte ki az orvos.

A vizsgálat ezután is savót mutatott a fülében, de nem engedtem újra műteni, inkább vettünk neki gyógysapkát. 2,5 hónap múlva majdnem tökéletesen rendben volt a füle, fel sem merült az újabb műtét. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy az első műtét kellett neki.

2015. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Gyógysapkáról még nem is hallottam, most utána nézek.

Nem tudom, hagyjam-e megműteni, néha úgy érzem, nincs más út, néha, hogy majd most javulni fog magától. :(

2015. márc. 23. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk majdnem 1 évig ment ez a huzavona. A vége műtét lett.

Oto-therm fülmelegítős gyógysapkát vettem neki.

A füldugót az Amplifonnál csináltattuk.

Nálunk a műtét után volt még 1 fülfelszúrás, és ezután vettem neki a sapkát.

Nem éppen olcsó, de egy próbát mindenképpen megér.

Kisfiam tympanometriás görbéje totál lapos volt, nyárra is éppen hogy csak egy kis púpocskát produkált. Nála elkerülhetetlen volt a műtét, + az orrmanduláját is ki kellett venni.

2015. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!