Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 7,5 hónapos kislányom...

A 7,5 hónapos kislányom csütörtök este óta lázas. Ez tényleg lehet a fogzás miatt?

Figyelt kérdés
Csütörtök este 38,3 fok volt a hője. Pénteken elvittem orvoshoz, aki (más tünet hiányában) azt mondta, a fogzástól van, adhatom rá a nurofent. Ma (azaz szombat) reggelre, valóban áttört egy fog, azóta már este van, és 39,4 fok a hője, hűtő-fürdőt és nurofen kúpot alkalmazok. Kérdésem a következő: ha ez tényleg a foga miatt van, mikorra fog elmúlni/csillapodni? Mi az a határ, amikor el kell vele indulni a gyermek sürgősségire? (eszik-iszik rendesen, a közérzete is egész tűrhető).

2018. máj. 26. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
39.4 kicsit soknak tűnik. Vagy csak velem van baj?
2018. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha le tudod huzni neki de hétfőig lázas én visszavinném a dokihoz.Sürgősségire csak akkor ha nem tudod lejjebb vinni neki.
2018. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én szörnyen aggódok.. De mivel látta orvos (akit amúgy nagyon jó orvosnak tartok), nem tudom eldönteni, mit tegyek? Első gyerkőc és még olyan kicsi :(
2018. máj. 26. 21:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy telefon az ügyeletre? Csak mondanak valamit!!
2018. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A településünkön csak felnőtt ügyelet van, az ilyen kicsiket automatikusan továbbküldik Nyíregyházára a gyermek sürgősségire (ezért tértem ki a kérdésemben is erre) :(
2018. máj. 26. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Láz nem lehet fogtól max hőemelkedés a mi dokink szerint. Az én lányomnak volt, hogy délelőtt látta orvos, mert lázas volt, semmit nem látott a torkán, 3 óra múlva tüszős mamdulagyulladása lett. A doki óta bármi lehet nála. Ekkora lázra már kúpot adtam ennyi kdős korban, ha visszament a hűtőfürdő után. Ügyeletre biztosan elvinném holnap, hogy ne szenvedjen, ha kell neki gyógyszer akkor minél hamarabb.
2018. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk(kisváros), szintén csak felnőtt van. Ha betelefonálok, a megyeszékhelyre kapcsolnak. Elmondom mi a baj, ők intézkednek. tedd ezt te is. Messze van még a hétfő, az orvos majd eldönti mit kell tenni. 39.4- ha jó a hőmérő, mert a digitális az csal- az már elég magas.
2018. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak (1 éves) épp a napokban a semmiből felugrott pont 39,4re a hője,a lázcsillapítóra se igazán reagált. Először nála se láttak semmit, más tünet nem volt, majd lett gége és fülgyulladása.

Szerintem holnap vidd el inkább az ügyeletre.

Jobbulást nektek!

2018. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. máj. 26. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!