Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sokgyerekes nyaralás idején...

Sokgyerekes nyaralás idején kitörő betegség - mi lett volna helyes?

Figyelt kérdés
A rendes éves júniusi nyaralásra mentünk, nagy baráti társasággal (sokukkal csak ilyenkor találkozunk egész évben), ez az év egyik legfontosabb eseménye felnőtteknek és gyerekeknek is, nagyon várta mindenki. Minden gyerek egészségesen és jókedvűen érkezett, majd a második napon a kisebbik gyerekem belázasodott. Nap közben egyszer-kétszer felment a láza, de egyébként jókedvű volt,nem volt levert stb. Később kiömlés szerű, melegkiütésre hasonlító pöttyök jelentek meg rajta. Az egyik anyukán észrevettem, hogy kissé aggódik. Sajnos nem is alaptalanul, mert másnapra az ő gyereke is pöttyös lett. Na most legjobb tudomásom szerint már a tünetek, láz előtt is fertőz az, aki beteg. Márpedig az első napon nyilván gyanútlanok voltunk, a gyerekek természetesen játszottak, érintkeztek stb. Utána próbáltam persze távol tartani a legkisebb gyerekektől, de gondolom addigra már mindegy volt. Az anyukán mindenesetre úgy éreztem, neheztel. Szerintetek ilyen esetben lehet az az elvárás, hogy a láz után azonnal csomagoljunk, és irány haza?

2018. jún. 18. 21:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Amikor belázasodott, akkor azonnal el kellett volna jönni.
2018. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen, a beteg gyereket eltávolítjuk az egészséges közösségből. Alap lett volna hazamennetek.
2018. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha kisebb láznál nem is, de a pöttyöknél mindenképp mentem volna vele dokihoz majd haza.
2018. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Jól látod a helyzetet. Persze lappangási időben, a láz előtt nem tudhattatok semmit, de amit belázasodott a gyerek, haza kellett volna indulnotok. Itt nem az a gond, h a láz előtt fertőzött a gyereked, hanem, hogy lázasan még ottmaradtatok.
2018. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha barátok vagytok akkor az, hogy beszéltek! Nem csak feltételezgetsz és neki se kellett volna arra várni, hogy gondolatolvasó vagy.


Ilyen esetben megosztottam volna az aggodalmam a többi szülővel, hogy "szerintetek komoly, mi lesz ebből, pakoljunk vagy várjunk..." stb. Nyilván nem szó szerint.

De mi szoktunk a gyerekeink betegségéről is beszélni.

Illetve nem egyszer fordult már elő, hogy bármilyen találkozó után lett beteg valamelyik, ilyenkor is jelezni szoktuk és egyben érdeklődni, hogy ők hogy vannak.

2018. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
5-ös szerintem rosszul látod. A saját gyerekénél mindenkinek maga kell megítélnie, h mi a helyes. Akármekkora barátok vagytok is, a te gyereked, a te döntésed, a te felsőséged. Azzal, h elkezdesz közvéleménykutatást tartani, csak másra tolod a felelősséget.
2018. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

6, egy szóval nem írtam, hogy megszavaztatnám, mit tegyünk és hogy ne én hoznám a döntést.

Csak azt, hogy elkerülhető lett volna a "neheztelés", ha kinyitja a száját. Pl.: lehet, hogy azt hitte a másik, már otthon is szarul volt a gyerek, csak bevállalták a nyaralást, mert nem komoly

2018. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben kiderült, hogy mégsem neheztelt emiatt az említett barátunk. Ez egy ilyen felháborítóan renitens társaság, akik úgy vannak vele, hogy nincs az az isten, hogy tizenpár kisgyerek közül ne legyen legalább egynek valami kisebb nyavalyája. Emiatt nem áldozná be senki ezt a bizonyos hétvégét. Mindenkinek szíve joga máshogy gondolni, de alapvetően igen, megbeszéltük ezt már egymás között, ezért furcsálltam annak az anyukának egy reakcióját (őt kevésbé ismerem, a férje a régi tag a társaságban, nem ő). A pöttyök pedig nem jeleznek semmi súlyosat (látta orvos), a gyerekemnél nem először van ilyen kísérő tünet vírusfertőzésnél, ilyen típus.
2018. jún. 18. 21:53
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Én eljöttem volna, hogy ne fertőzzünk tovább másokat.
2018. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Mégis miért furcsáltad a reakciót? Te örültél volna, ha a te gyereked fertőzi meg más..?
2018. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!