Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nedvedző horzsolásos sebet...

Nedvedző horzsolásos sebet éjszakára hogyan érdemes bekötni?

Figyelt kérdés
Térdén van pont és viszonylag nagy. Nem tudom kell-e bekötni, a beleragadás miatt. Vagy mit érdemes csinálni vele?
2018. júl. 14. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Fertőtlenítés után be kell kötni. Az a legjobb, ha van otthon ún lélegző, antibakteriális kötszered, ha nincs, a steril géz is jó. Ha beleragad a sebbe, langyos forralt vízzel le lehet áztatni, aztán újra fertőtleníteni és bekötni.
2018. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem mély seb, felesleges bekötni. Ha nem levegőzik sokkal lassabban gyógyul+ha beleragad a sebbe, akkor azt is leszedi és még csúnyábban lesz. A horzsolás csak felületi sérülés, hamar rendbe jön.
2018. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
A nedvedző horzsolás azt jelenti, hogy a bőr mélyebb rétege is sérült. Könnyen elfertőződik, ezenkívül ha nincs bekötve, akkor a nem épp steril pizsamanadrágba vagy az ágyneműbe ragadhat bele. Ezért kell bekötni.
2018. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Hát, láttam már 1-2 sebet, nem fog egèsz ékszaka nedvezni. Sőt, ha ez most le lesz zárva otthoni módszerrel, garantált hogy nem sima seb lesz rajta, hanem még be is begyullad.
2018. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha nedvedzik azt de, be kell kötni.
2018. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 14. 21:05
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Horzsolást ha bekötsz, a kötés alá cuticerin vagy grassolind legyen. Mi szoktunk javasolni a kötést, mert a horzsolás sokszor fájdalmasabb a szabadon levő idegenvégződések miatt, mint egy vágott vagy metszett seb, ha valaminek érintkezik (ruha, ágynemű).

Merbromin, cuticerin, steril fedés

2018. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A merbromin higanyt tartalmaz, ne használd.

Fertőtlenítésre betadin vagy octenisept jó.

2018. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én éjszakára rövid nacit adok rá és fertőtlenítem le, steril légáteresztős cosmopor tapaszt teszek rá
2018. júl. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

"Hát, láttam már 1-2 sebet, nem fog egèsz ékszaka nedvezni. Sőt, ha ez most le lesz zárva otthoni módszerrel, garantált hogy nem sima seb lesz rajta, hanem még be is begyullad."


Én pedig orvos vagyok, de semmi baj.:-) Világosan leírtam, hogy fertőtleníteni kell, és steril gézzel vagy speciális kötszerrel fedni. Ha nálatok az otthoni módszer használt zsebkendőt jelent, akkor persze igazad van, az valóban nem javallott.

2018. júl. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!