Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aki nem adatta be a bárányhiml...

Aki nem adatta be a bárányhimlő elleni vakcinát miért döntött így?

Figyelt kérdés
Annyi a pro és kontra érv, hogy nehéz dönteni. Még az orvosok között sincsen egyetértés.

2018. júl. 16. 23:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
54%

Minden gyerek átesik rajta, kell hogy erősödjön az immunrendszere. Amúgy az oltás sem kockázatmentes. Nem vagyok oltás ellenes de ami felesleges azt nem eroltetném. Habár hallottam már olyat, hogy manapság agresszívabb a kórokozó. Hat nem tudom. Én járványügyet tanultam, nekünk anno (5 éve) azt tanítottak h a baranyhimlo ellen csak az immunszupresszált (eleve súlyos alap betegségben szenvedő vagy valamilyen okból legyengült immunrendszert) gyerekek oltandók,

akikben súlyos szövődményeket is okozhat. Azóta nem a szakmámban dolgozok, szóval nincs új infóm de biztos utána járok majd mielőtt beadatom. Feleslegesen nem fogja megkapni a fiam.

2018. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
27%
Én a kisfiamnak nem adattam be, magamnak viszont igen, mert nem estem át rajta.
2018. júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
90%
Én 2001 es vagyok, nekem nem adták be. Középső csoportban végig szaladt a csoporton és utána nem volt gond vele. Azóta persze jelentősen változott a kórokozó is, szerintem érdemes ismerős szülőket megkérdezni.
2018. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy vagyok vele, hogy ha ovis koruk végéig elkapják a bárányhimlőt, akkor oké, ha ez idő alatt nem, akkor oltás. A nagyobbik fiam már átesett rajta 3 évesen (azóta ő már 11 éves), a kicsi még bölcsis, ő még nem.

Jobban örülnék, ha a kicsi is így szerezne immunitást, és nem oltással. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy nem biztos, hogy egész életében védve lesz, hiába oltatom be kétszer is, felnőttként ajánlott megismételni. Na most, bármi történhet, ami miatt felnőtt korában ez az ismétlő oltás elmarad, akkor viszont elég nagy szívás, ha felnőttként megfertőződik.

2018. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
51%
Tesom nem adatta be egyiknek se. A nagy 4 eves most szaradnak a pottyok. A kicsi 9 honapos nem kapta most el a nagytol. En most varom az elso babamat es en se adatom be. Ha egyszer elkapja nem lesz tobbet az. Mi is tuleltuk, feleslegesnek tartjuk az oltast.
2018. júl. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
55%
Beadadtam, mert egy veszélyes betegség. Ráadásul időskorban övsömörként újra támadhat ha valaki korábban bárányhimlős volt.
2018. júl. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%
Tudomásom szerint nem véd élethossziglan.30 év múlva itt lesz egy félig oltott nemzedék. Én attól tartottam, hogy a gyerekeim majd felnőttként kapják el, ami gyakori szövődménnyel jáe.
2018. júl. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
48%
Nem szeretném beadatni, most 7 hónapos a lányom. Remélem, nem lesz kötelező. Kisfiúnak lehet, hogy beadatnám, de annyira új ez az oltóanyag és fogalmuk sincs, meddig hat. Ha a lányom épp terhesen kapja el, mert pont addig tartott az ellenanyag, akkor ki biztosítja, hogy ő és a kisbaba is életben maradnak és egészségesen átvészelik? A gyerekorvos? Vagy a vakcina gyártója? Kötve hiszem. Egyébként minden kötelező és sok ajánlott oltást is beadattunk (rota, agyhártya mindkettő). De ebben én még nem bízom.
2018. júl. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
62%

Nem adattam be gyerekorvosunk sem javasolta.

Elmondta hogy ezen átesik védett lesz felnőtt korában nem lesz gond vele.

2018. júl. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
69%
Mi beadarjuk a kislányunknak. Ez a bárányhimlő már nem olyan mint régen. Az oltás mellett is áteshet rajta de így csökken a szövödmények kialakulása. Felnőttként gyerekválalás előtt vértesztből kimutatják hogy átesett-e rajta vagy sem és ha nem akkor kap új oltást. Meg én úgy tudom hogy 2019 január 1-től kötelező lesz.
2018. júl. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!