Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aki nem adatta be a bárányhiml...

Aki nem adatta be a bárányhimlő elleni vakcinát miért döntött így?

Figyelt kérdés
Annyi a pro és kontra érv, hogy nehéz dönteni. Még az orvosok között sincsen egyetértés.

2018. júl. 16. 23:06
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
89%
16 napot ültem az intenzíven, várva, felépül-e a lányom a szövődményből. Ti megelőzhetitek :(
2018. júl. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
66%
Rovid ideje adjak, nincs vele elegendo tapasztalat, nem lehet tudni, meddig ved biztosan.
2018. júl. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
46%

Nem adatom be a kisfiamnak.

A lányom 2 éves volt, én 16 és együtt estünk át a bárányhimlőn. Szerintem essen bele most, ne pedig öreg korában.

2018. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
53%

14 évesen szültél utolsó?



Mi be akartuk adatni, de előbb elkapta sajnos. Végül szerencsésen végződött.

2018. júl. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
64%

Mert nem hat elete vegeig, jobb ha gyerekként esik át rajta, mivel minnél kesobb annal nagyobbak a veszelyek.

Engem direkt vittem 10evesen baranyhimlos gyerekekhez ,hogy végre elkapjam.

Anyukam 37 evesen kapta el, korhazban volt 5 hétig, rossz állapotban!

2018. júl. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
43%
#6 övsömör épp annál lesz aki NEM volt himlős okoskám. volt egy kollégám aki a stressz meg fáradtság miatt elkapta, és elmesélte hogy sose volt himlős. mi mindennap vele voltunk, ölelgettük meg az elején mikor még nem tudtuk mi az meg is fogdostuk ruhán keresztül mert mutatta hogy milyen fura. az elején. és NEM, nem kaptuk el mert mindketten voltunk himlősek.
2018. júl. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%
és én nem lettem beoltva himlő ellen anno. csak elkaptam és átestem rajta mint minden gyerek. hogy most milyen a vírus azt viszont nem tudom.
2018. júl. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
55%

3 hónapos volt a fiam, mikor én kaptam el, 2 hét mulva rajta is kijött. Tele volt a teste. Alig aludtunk 5 napig. Nagyon szenvedett szegény.

Ha nem vigyázok annyira magunkra, hogy ne fertőződjenek el a pöttyök, simán bele is halhattunk volna. Úgy kellett nyomni bele fél óránként a tejcsit, hogy ki ne száradjon, alig akart enni a fiam. 40 fokos láza volt. Én meg úgy éreztem meghalok, enni nem bírtam 4 napig, 1 hónap kellett, mire rendesen enni tudtam. Csoda, hogy nem kerültünk kórházba.


Régimódi marha felfogás, hogy mindenki túlesik rajta. Ha oltottként mégis kijön valakin a betegség, akkor megússza pár pöttyel és nem szenved. Én olttattam volna, ha kisfiam nem kapja el ilyen piciként. Fölösleges szenvedéstől óvja meg az embert az oltás, nem kell sajnálni rá azt a pár ezer ft-ot.

2018. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
59%

Én nem értem,sokan miért az elkapást/nem elkapást hozzák fel érvként.


Hisz akkor is elkapja,ha be van oltva.


Csak nem kerül kórházba vele.


Innentől kezdve nincs az oltásnak ellenjavallata szerintem.

2018. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
71%
A gyerekorvos nem javasolta, azt mondta, felesleges. A két lányom volt már, nagyon könnyű lefolyású volt mindkettőnél 2 éves koruk körül. Most a fiam 5, és még nem kapta el eddig, várjuk...
2018. júl. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!