Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aki nem adatta be a bárányhiml...

Aki nem adatta be a bárányhimlő elleni vakcinát miért döntött így?

Figyelt kérdés
Annyi a pro és kontra érv, hogy nehéz dönteni. Még az orvosok között sincsen egyetértés.

2018. júl. 16. 23:06
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
77%

megkérdeztük, azt mondta az orvos, hogy attól még elkaphatja a bárányhimlőt, csak enyhébb lefolyású lesz és így kevesebb szövődménnyel lehet számolni.

A bajom az, hogy még nem igazán nőtt fel olyan generáció, akit oltottak vele. Mi van, ha mondjuk csak 20 évig véd, vagy 30ig? és pont akkor válik védtelenné az ember vele szemben, amikor a gyermekvállalás korába lépett. Fiúknál már kamaszkorban is veszélyes, azt meg gondolom nem kell részletezni, hogy egy terhes nőnél mennyire.


A kisfiam NAGYON szenvedett. Még a feneke lukában is volt himlő. Szemhéján, szájában, kukacán, mindenhol. Úgy aludtunk, hogy az ölemben volt, és egész éjszaka fogtam a kezeit, hogy ne vakarja véresre magát. Így is maradt néhány heg, de pont olyanok, amikről konkrétan tudom, hogy hozzá sem ért a sebhez.

Viszont az egész viszketős rész cca 2 nap volt és 1 éjszaka. 4 nap alatt teljesen átment rajta és elkezdett beszáradni.

nekem nem érte volna meg az oltás okozta hosszútávú bizonytalanság.

2018. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
81%
Na a BCG pont olyan, h nem véd egesz életre szólóan, tervezik is a kivezetését. A gyetmekbenulast meg a többit ne keverjük már ide....a baranyhimlo pár nap alatt lecseng egy kis viszketessel, amíg a többi kötelezően oltandó betegség súlyos , halálos kimenetelű betegséget okoz. De ha már itt tartunk, elárulom: legyengült immunrendszeru, idős vagy újszülött emberekben BÁRMELYIK KÓROKOZÓ okozhat súlyos vagy halálos megbetegedést, akar egy egyszerű salmonellabol is lehet szkepszis vagy meningitis. Ennyi erővel minden ellen oltás kellene.
2018. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

a diperte sem véd élethosszig. Ezért ismétlik iskolás korban. és még akkor sem tuti, én 32 évesen kaptam el a szamárköhögést.

Csak az a nem mindegy, hogy ki mikor esik át egy betegségen. A bárányhimlő gyerekkorban jó eséllyel ártalmatlan (a neve is ezért "bárány")... a szamárköhögés pedig felnőttként könnyebben (erős túlzás, baromi szar volt) átvészelhető (gyerekként pedig halálos lehet)

2018. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
51%
Kulfoldon elunk, itt eleg regota kotelezo oltas a baranyhimlo elleni. 2 adagban kapjak. Eloszor 15 honaposan, majd 12 evesen. A ket oltas kozott pedig gyengen, de elkaphatjak. A lanyom pont most kapta el. Nagyon gyenge lefolyasu, 7-8 kiutese van, 2 nap volt viszketos talan. Van egy kisebb testvere is, nala egyelore semmi, remeljuk nem kapta el azert.
2018. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
84%

Javítsatok ki, ha hülyeséget írok. Úgy tudom, hogy az övsömör azokon jön ki, akik átestek a bárányhimlőn. Így gondolom, hogy ha igazi vírussal oltanak, akkor az oltáson keresztül is bejut a kórokozó, ami élethosszig bent marad a szervezetben.


Szóval tesóm 20 éves, igaz, nem oltott, hanem átesett a bárányhimlőn. Állandóan kijön rajta az övsömör, megőrül tőle.


Én is hallottam, hogy már agresszívebb a vírus, de valószínűleg nem oltatom be a gyerekem. (Jelenleg ez a véleményem, de bizonytalan vagyok.) Először úgy gondoltam, hogy az óvoda előtt beadatom, de egyre inkább úgy vagyok vele, hogy egyáltalán nem biztos, hogy el fogja kapni. Plusz az összes oltástól rosszul van, most szenvedünk az MMR miatt, lázas, kijöttek rajta a pöttyök is. Saját döntésre még egy ilyen nem hiányzik.

2018. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem igazi vírussal oltanak, mindig annak legyengített vagy módosított változatával de az is megeshet, hogy csak egy vírus résszel, ami már elegendő az immunválasz kiváltásához, ezek az aktív oltások. Azt, hogy ebből később lehet ovsomor, nem hiszem. De ha mellette elkapta, még ha gyenge lefolyású is akkor ott maradhatnak az intervertebrális ganglionokban -szerintem de ebben nem vagyok biztos.
2018. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 évesen elkaptam a bárányhimlőt, semmi gond nem lett belőle viszont öcsém 11 és még mindig nem kapta el így nála már fontolóra vettük hogy megkapja az oltást mert idősebb korban komoly veszélyei lehetnek.
2018. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
56%

Döntsd el, hogy melyiket kockáztatod meg. A bizonytalanságot, hogy talán lesz valami mellékhatása 20-30 év múlva, vagy hogy most elkapja a gyereked és komoly baja lesz a szövődményektől.

Senkit nem vígasztal, hogy a szomszéd gyereke 2 nap alatt átesett rajta, ha a tied lélegeztetőgépre kerül.

2018. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
82%

Jobb átesni rajta, úgy valószínűbb, hogy nem kapja el még egyszer (mert bizony nem csak egyszer lehet elkapni!).


Mikor volt a járvány, sok olyan gyerek is elkapta és több pöttyel lettek tele, mint a gyerekeim, akik mindkét vakcinát megkapták. Magas láz, kiütések, minden megvolt náluk is, viszont nem biztos, hogy örök életre védettek lesznek. Kb. 8-10 évente újra kell oltatni. Mi van, ha a lányom megkapta mindkét oltást, nem kapta el a bárányhimlőt, felnőttként nem figyeli, mikor kell beadatnia az újabbat, jön egy nem várt terhesség, megtartja a babát és éppen terhesen kapja el a vírust?


Van a rokonságban olyan kislány, aki háromszor (!!!) volt bárányhimlős, mert az anyja hidrogén-peroxiddal kezelte az elsőnél, hogy el tudjon menni a barátnője esküvőjére koszorúslánynak. Kvázi elfojtotta a betegséget, újra előjött, majd a harmadiknál már az orvos is alig hitte el, de a vérvétel friss varicella fertőzést mutatott ki. Az unokaöcsém kétszer volt, első alkalommal pici, anyatejes babaként, másodjára óvodásként, de a második alkalommal csak pöttyei voltak, láza nem és senkit sem fertőzött meg, néhány nap alatt átment rajta. Mondta is a gyerekorvos az első alkalommal, hogy védi az anyatej, egyszer az életben kijön még rajta a vírus enyhébben.


Szóval: inkább gyerekkorban rendesen essen át rajta, mint felnőttként, főleg a kislányok.

2018. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
83%

Igen, biztos hogy bevezetik jövőre a kötelező oltások közé, mégpedig 15-18 hónapos kor között. Ezt a védőnő mondta.

Mivel a fiam már kiesik ebből a kötelezőből, a gyerekorvos azt tanácsolta, hogy ha be akarjuk oltatni, akkor elég pár hónappal azelőtt, hogy bölcsibe menne.

Valószínű beadatom neki.

2018. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!