Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi baja lehet a kisfiamnak?...

Mi baja lehet a kisfiamnak? Nálatok volt hasonló és kiderült szimpla vírus?

Figyelt kérdés

Vasárnap este belázasodott, azóta minden ébredés után lázas, 38 fok körül nem vészesen magas, de vasárnap majdnem 39 volt.

Péntek óta megy a hasa, rotyogósan,vizesen, székletminta eredményt csak pénteken kapom meg de addig megőrülök hogy már 5 .napja beteg.

Bágyadt, alig eszik, inni iszik szerencsére.

Orvoshoz vittem, de egy kontár (mi dokink szabin van) azt mondja biztos napszúrás, és 4 óránként adjak neki lázcsillapítót ha lázas ha nem -,-.. alig vizsgálta meg.

Normális ez az elhúzódó hasmenés és láz?


2018. júl. 18. 21:12
 1/9 anonim válasza:

Kisebb koromban én is beteges fajta voltam, volt hogy 10-15 napig. Persze ez 3 évente egyszer. De nincs semmi bajom, egyszerűen semmi.

A doki meg egy idi*ta, kéne neki egy rendes. Rendes kivizsgálással.

16/F

2018. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Vasarnap este ota lazas, ez nem elhuzodo kozel sem.

Virus lehet, majd kiurul. En mondjuk ilyennel nem viszem orvoshoz.

2018. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És lehetett napszúrása? Hasmenése lehet már akár csak a lázcsillapítótól is meg attól, hogy főleg iszik. Adnék neki valami probiotikumot, és mindenképp egyen valami sósat is, pl. ropit, főtt krumplit/rizst (rizsnyák, almakompót jó népi módszerek bélhurutra). 4 napnál tovább tartó láz tudtommal már jelenheti, hogy nem vírus, hanem valami bakteriális, amire antibiotikum kellhet. Holnap gondolom, úgyis visszamentek a dokihoz, ha nem változik, ezt meséld el neki, de hátha ma már csak max. hőemelkedése lesz, ami az egész lecsengését jelenti - drukkolok.
2018. júl. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megjött a székleteredmény negatív..

Csalódott vagyok, azt hittem kiderül mi az oka, még mindig tart a vizes hasmenés, mára láza már nincs erre kjött nála erős nátha.

Ez normális hogy lázat nátha követ?

Antibiotikumot emleget doki, de én hasmenésre nem merem beadatni neki..

Vagy nem minden vírust mutat ki a székletvizsgálat?

2018. júl. 19. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:

A tenyésztést olyan kórokozóra csinálják, amire kéri az orvos. Ha vírusra nem kért, akkor nyilván lehetett vírus, de a vizsgálat ezt nem tartalmazta.

Simán lehet vírus, ami 3-4-5 napig is eltart. Pláne, ha nem diétáztatod a fiadat, akkor meg simán elhúzódik tovább is. (Mondjuk azt nem írtad, hogy mennyi idős és mit eszik)

Ha náthás, akkor az is egy vírus, ha lappangott benne, az okozhatott lázat is.

2018. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

E-colie,calici meg még egy vírusra tesztelték, de ezeket mondták is ha ez lenne akkor napi 10x menne nem 2-4 x.

Egyre több beteget hallok ilyen tünetekkel, most már biztos vírus.

De hogy diétáztassak egy 2 évest?

Örülök ha megeszik x fajta ételt.

2018. júl. 19. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak probiutikomot adj neki. Nem kell gyógyszer lázra sem max a közérzete miatt valami gyengébb.
2018. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már azzal nagyon sokat segítesz neki, ha nem adsz neki tejet és tejterméket, mert az fokozza a hasmenést, adsz neki probiotikumot, illetve gondolom kekszet, ropit, kukorit megeszik, azt adhatsz neki, vagy ha szereti a főtt krumplit. Mást nem nagyon kéne adnod.
2018. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tejterméket amúgy se kap,tejallergiás, ma csak ropit evett meg krumpliszirmot, 2 falat virslit, és még így is borzasztó a hasmenése.

Étvágya sincs semmi.

Nem tudom meddig tart még.. :(

2018. júl. 20. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!