Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az oltás okozhat autizmust?

Az oltás okozhat autizmust?

Figyelt kérdés
2018. júl. 27. 16:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2018. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Igen. 7 milliárd emberből 2 nek. Nálad sajnos bekövetkezett.
2018. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
NEM!
2018. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Enyhe autista a gyerekem, rengeteget olvasok róla.

Hidd el, nem az oltás okozza! Sajnos nálunk már ott kiderült, hogy "valami gond van", amikor először tettem mellre, és nem volt szopóreflexe. Kb. azonnal, szülés után, mikor oltás közelében sem volt. Sőt, a pszichológus nénink szerint a szülés is azért volt olyan nehéz, mert nem tudott ösztönösen "segíteni".

2018. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Én azt tanultam,hogy genetikailag öröklődik apai ágon. Szóval génhiba. De ki tudja. Maga az oltás tuti nem.

Az origón volt egy cikk talán tegnap (?), az az anyai bélrendszer baktériumflórájával/faunájával hozta összefüggésbe az autizmus kialakulását.

2018. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!!

A lányom aztisztikus tüneteket produkál egyik napról a másikra.17 óra vajúdás után, nem volt semmiféle szülési komplikáció, 8/10-es apgar értékkel született. Ezért gondoltam az oltásokra

2018. júl. 28. 11:06
 7/20 A kérdező kommentje:

Autisztikus*

Elírtam

2018. júl. 28. 11:08
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Ezt a hülyeséget már számtalanszor cáfolták hiteles tudományos kutatásokkal

Vidd a gyereket szakemberhez saját diagnózis helyett! Nincs annyi autista, amennyiről hallani manapság, csak egyes szülők a saját elbâszott nevelésüket takargatjáknezzel vagy autisztikus tünetként magyaráznak egyéb komolyabb mentális betegségeket.

2018. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!! Inkább megtartottad volna magadnak ezt a fajta megnyilvánulást.. 🤦🏼‍♀️

A gyereket szakemberek hadához hordom, több kivizsgáláson vagyunk túl és még igyis egy hosszú út áll előttünk ami ezt illeti!

Nem saját diagnózis, remélem nyugodtan alszol :)

2018. júl. 28. 14:39
 10/20 anonim válasza:
62%

Szia!


Egyrészt, ha csak felmerült benned ez a kérdés, nem árt, ha tudod a dolog hátterét, honnan jön ez a legenda az oltással és az autizmussal.


1998-ban jelent meg a témában egy tudományos (helyesebben annak tűnő!) kutatás egy angol orvos, bizonyos Wakefield tollából.

2018. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!