Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baj, ha egyszer sem volt még...

Baj, ha egyszer sem volt még beteg?

Figyelt kérdés

A lányom 2,5 éves.

2 orrfolyáson kívűl nem volt még semmi baja, holott mi igen ( még rota is) lázat csillapítani se kellett nála sosem, úgy van a dobozba ahogy megvettem.

Járunk játszóházba rossz idő esetén úgy havonta 3 alkalommal minimum. Nyáron a játszin több órát lent vagyunk, megszokott kis társaságunk van már.

Állandóan sarazik, pancsol, főz mindenféle fű és gazlevest. Sokszor olyan mint Maugli.😂😂

Jövőre megy csak oviba.

Mindenki mondja, hogy de jó nekünk.

Persze. Oké. De ez nem baj??

Van így immunrendszere? Ha kezdi az ovit nagyon beteges lesz szerintetek, vagy nem jobban mint egy másik gyerek?

Nyár kivételével grapefuit cseppet szoktam adni neki.

Köszönöm!



2018. aug. 30. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Otthon mindig jól vannak a kisemberek, kutya bajuk. Az oviban szokott gond lenni.


A 2-3 játszóház az semmi, az ovi az teljesen más.

2018. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj, a közösség hozza a betegségeket, de nem mindig. Egy edzett immunrendszer sokmindenre képes, és ahogy írod, az övé eléggé az.


Az én nagylányomra azt mondta az orvos, hogy "vasból van", mert 15 éves koráig kétszer volt beteg, egyszer mandulagyulladással, egyszer influenzával. Bárányhimlós is 15 évesen lett és azóta sem beteges.

2018. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj. A fiam sem volt beteg, aztan kiscsoportban állandóan itthon volt valamivel, majd a középsőben 1x volt beteg tavaly ősszel. Azóta semmi. Az én immunkrendszere az oviban edződött meg.
2018. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunk sem volt beteg az óvoda előtt, talán egyszer úgy tényleg, hogy antibiotikum kellett. Az óvodában minden hónapban.:(

De ugyanez volt a helyzet azoknál a gyerekeknél is, akik már az óvoda előtt is betegesek voltak.

Szóval nincs összefüggés.

2018. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 évesem orrfolyáson kívül és egy egy napos lázat leszímítva soha nem volt beteg, pedig a nővére ovis. A nagytesó akkor is elkap bármit ha “csak ránéznek”. Szó szerint. Ennyi idős korára már túlvolt kórházon többször, tüdőgyulladáson és számos antibiotikum kúrán. Örülj neki, hogy ti nem!
2018. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2018. aug. 30. 19:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam egyszer volt náthás, mielőtt oviba ment. Akkor jött mindent csőstől, rota, mandullagyull, kötőhártya, hörghurut volt kb az első 3 havi mérleg :/ a folyamatos orrfolyás, köhögés mellett.

Azóta beállt a dolog, és évi egy rota, max egy kis náthával megússzuk, bérest+cebiont kap, sajnos csak kb 3 féle gyümit eszik meg, nyers zöldséget egyátalán nem eszik.

Ellenben barátnőm fia kilószám eszi a gyümit, vitaminokat, igazi kis "vasgyúró", mégis egész évben(szó szt) az egy hét ovi, 2hét otthon trend ment náluk, akármit is ad neki.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy előre nem lehet tudni, és kb 80%ban a szülőtársakon múlik a dolog, mivel az ovis nyavaják nagy része azért robban a csoportban, mert betegen is viszik őket. Ez ellen meg sajnos nem lehet tenni :/

2018. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Az általad írtak alapján így jó, ahogy van. 3 db gyerekem van, 14-18-26 évesek. Két kezemen meg tudom számolni, hogy ÖSSZESEN hányszor voltak betegek. És ebből 3 a bárányhimlő, amin mindannyian átestek.
2018. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó! 😊

Köszönöm!

2018. aug. 31. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, inkább örülj neki, hogy ilyen erős az immunrendszere! :)
2018. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!