Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma sima náthával és rekedtségg...

Ma sima náthával és rekedtséggel voltunk új orvosunknál aki RECTODELT kúpot írt fel. Miért? A fiam az életben nem köhögött egyszer

Figyelt kérdés
A patikában megdöbbentem. Majdnem 6 ezer Ft. Az orvos kérdezte volt e köhögése a gyereknek, mondtam hogy soha. Most sem köhög. "Legyen otthon címszóval" Ez egy erős kút nem? Mi a francnak írtak fel nekünk ilyet? A fiam nem is beteg. Bejelentkezni mentünk az új dokinkhoz mert elköltöztünk. Épp hogy náthás, ezért ma vittem el.

2012. nov. 22. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A Rectodelt kúpot kruppra szokták adni, ami nem más, mint gégefedő gyulladás, és rekedtséggel jár. Emellett ugatás szokott társulni hozzá. Ez nem vicc, úgy köhög, mintha ugatna. Igen komoly problémát (akár fulladás is) tud okozni egy ilyen roham. Gondolom esélyesnek látta a doki a gyereket egy ilyenre, azért írta fel. Hozzáteszem, fel kellett volna világosítania, hogy mikor add be. Nekünk is ott van a gyógyszeres dobozban, viszonylag hosszú lejáratú cucc. Mi már álltunk a roham szélén, akkor kaptuk. Sima náthára nem adnám, mert szteroid van benne.
2012. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fiam 4,5 éves. Soha nem köhögött ugatásszerűen. Soha. Rekedtség volt már máskor is, nálam is. De sosem párosult köhögéssel. Most is az oviban valami virust nyalt be, én is érzem a torkomon, már megfertőzött. Ezt beadni is akkor kell úgy olvastam amikor óriási baj van, nem két kis köhhintés után (ami nálunk most sincs)
2012. nov. 22. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:

A kúpot nem ismerem, mert soha nem használtunk még semmire kúpot, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni.

Viszont, máshoz igen.

Mi is költöztünk már (nem is egyszer, mióta megvan a gyerek), de sosem vittem magammal az orvoshoz, mikor átjelentettem. Van ott annyi baci, hogy nem teszem ki annak, hogy összeszedjen valamit (persze ha nincs kire bízni, megértem, de akkor is próbálnék olyan időpontba menni, mikor otthon tudom hagyni). Ha nincs semmi baja, és az orvos mégis ír neki gyógyszert, akkor ki sem váltom, mert minek? Bár nekem mindig megkérdezte az új, hgy van e valamire szükségünk, írjon-e valamit (popsikenőcs, fürdető, vigantol).

Köhögésre mindig Stodalt, lándzsás utifüvet, spiropent szirupot adok, ha nem vészes a köhögés, azok általában vannak is itthon, ha meg erősen, hurutosan köhög, akkor úgyis viszem a dokihoz, magamtól nem adok semmit.

Nekünk csak a fenistil cseppet írja fel mindig, hogy Legyen otthon!, de az nem is drága és nem is árt, ha van itthon, mert több mindenre is jó.

Ha van lehetőséged, akkor keress egy másik orvost, mert már most elvesztette a bizalmadat, így ha ténylegesen beteg lesz a gyerkőc, nem fogod tudni, hogy be merd-e adni neki azt, amit kiírt az orvos.

2012. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért vittem el most a gyereket mert lassan két hónapja itt élünk. Nincs senki segítségem és mivel beteg lett egy picit így jó alkalom volt elvinnem és bejelentkezni. Egészségesen nem tudom őket elvinni. Ide tartozunk körzetileg, más nem vállalta. Próbáltam keresni ajánlott orvos. Max magánrendelésen fogadna...
2012. nov. 22. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne adj neki rectodeltet, az tenyleg kruppra van. Nagyon sok benne a szteroid, kisfiam szedi mikor szuksege van ra, de az orvosok sem szivesen adjak, csak ha nagy baj van. Szopogasson el inkabb egy strepsilset.
2012. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam gégegyulladásra kapta, mert nagyon csúnyán köhögött. Sajnos volt olyan éjjel, hogy nem kapott levegőt a köhögéstől, akkor kellett neki adnom. Nem tudom, nektek miért írták fel.
2012. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!