Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hetes baba szörcsög, állandó...

3 hetes baba szörcsög, állandóan mintha tele lenne az orra. Szívjam vagy sem?

Figyelt kérdés

2 nagyobb van itthon, 2 és 9 évesek, náthásak lettek + köhögnek, voltunk orvosnál. Lehetséges, hogy tőlük kapta el a pici, de mikor szültem, a csecsemősök azt mondták, nem szabad szívni az orrukat.

A gyerekorvos itt azt mondta, minden szoptatás előtt szívjam neki. Ami kijön, nagyon minimális + a hang, mintha még mindig csurig lenne neki, az megmarad ugyanúgy.

Sterimart fújom előtte, majd szívom, utána meg anyatejet szoktam neki csöpögtetni. De nem tudom, most melyikkel teszek rosszat, ha szívom neki, vagy ha nem...

+ az egyik szeme is váladékozik lassan 1 hete, azt mondták, anyatejet csepegtessek oda is, de még mindig tart...



2018. szept. 5. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

A szeméhez tudok hozzá szólni. Forralj le kamillát és ha kihült töröld át a szemét

Babámnak mindig segít születése óta

2018. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén 3 hetes volt, megfázott, én szívtam neki.
2018. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

9 éve szültem a nagyot, akkor nekem is azt javasolták. 2 éve meg most meg azt mondják, eszembe ne jusson, allergizál, meg szárít, mittudomén.


De nem csak ebben, köldök kezelésre szintén az volt, hogy a nagynál alkohol, betadine, sebhintőpor... Most meg semmiképp, és teljesen összezavarják az embert, mivel ártunk, meg mivel teszünk jót :/


Az orrszívást is én most hallottam a kórházban elsőre, hogy nem szabad, ezért is írtam ki a kérdést, elbizonytalanodtam.


De akkor megpróbálom a szemére a kamillát, ha rosszabb lesz, abbahagyjuk.

2018. szept. 5. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
A szemére borvizet használj. Gyógyszertárban lehet venni. Ha nem javul vidd orvoshoz. Lehet könnycsatorna elzáródása van azért váladékozik a.szeme.
2018. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szivd neki,inkább mint hogy bármilyen szövödménye legyen.
2018. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívd neki, viszont se kamillát se borvizet ne használj a szemére, itteni szemész és gyerekosztály főorvos szerint. Visszahűtött forralt vízzel kell kimosni. De én elvinném orvoshoz inkább, valószínű könnycsatorna elzáródás lesz. Azt masszírozni is kell meg csepegtetni is.
2018. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk vissza a háziorvoshoz.
2018. szept. 6. 08:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt mind a két tünet, a szemét kívülről befelé babavizzel megnedvesített vattapamaccsal óvatosan etöröltem, így lejött a valadek 2 nap alatt elmúlt. A szörcsögés magától múlt el bár nem is volt annyira vészes igazából akkor lehetett jobban hallani mikor aludt és nagyon szuszogott olyan volt mintha halkan "zugna" az orra. Vedono szerint lehet nem tisztult ki még neki születés utan. Viszont a konnycsatornat tényleg nem árt néha masszirozni
2018. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!