Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig húzódhat el egy kötőhár...

Meddig húzódhat el egy kötőhártya gyulladás? Honnan tudni, hogy fertőző?

Figyelt kérdés
Csütörtök reggel pirosodott be a 2 éves fiam szeme. Azóta kapja a Tobrexet, 2 nap után mintha elmúlt volna, de aztán újra kicsit piros lett. Ma kedd van, és még mindig piros halványan. Azóta legalább 5-6 családtaggal érintkezett, és senki nem kapta el. Lehet hogy ez nem fertőző? A nagyobbik fiamnak is van allergiás eredetű kötőhártya gyulladásra hajlama, lehet ilyesmi a kicsinek is ilyenkor?

2018. okt. 23. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 eves fiamnak most volt enyhe kotohartyagyulladasa, a doktorno 7 napig mondta a szemcseppet, hiaba javul vagy tunik ugy hogy elmulik elobb, vegig kell csinalni. Par eve volt a lanyomnak is, ott is ugyanigy kellett.

Ha viszket a szeme es dorzsoli akkor nagyon gyakran mosni kell a kezet, nehogy visszafertozodjon vagy atkeruljon a masik szemere is.

2018. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Egyebkent nem torvenyszeru, hogy elkapja tole barki is. Nalunk sose kapta el a csalad egyik tagja se a gyerekektol, sot ok se egymastol. Elso voltam.
2018. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fertőz, ha belenyúl a szemébe, megvakarja, majd beletörli a másik szemébe vagy a másik belekap a szemébe és...


Ezért nem kötelező felnőttnek táppénzre menni, ha kötőhártya gyulladása van, mert csak gyerekeknél jellemző hogy megfertőzik egymást.

2018. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hm...én óvónőként egy ovis csoportban kaptam el a gyerekektől, ősztől tavaszig minden egyes hónapban. Akkor kezdtem a csoportban, erre voltam fogékony. Ennek már 4 éve, azóta se volt, és a környezetemben se kapta el tőlem senki. De fontos a gyakori kézmosás és a 7 napig csöpögtetès, akkor is, ha közben javulni látszik.Volt a csoportban kislàny, aki elmondta, hogy piros volt a szeme, anya cseppentett és jöhetett oviba...ez az, amikor már nem vörös a szem, de még fertőz. Ha allergia miatt vörös, azt a szemész tudja megmondani.
2018. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem még iskolás éveim alatt volt kötőhártya gyulladásom, a háziorvos írt fel cseppet és azt mondta mehetek közösségbe. 1hét alatt nem múlt el, elmentem szemészetre, ott azt mondta a doki hogy nincs olyan hogy a kötőhártya gyulladás ne fertőzzön, írt fel másfajta cseppet. A családomból senki nem kapta el, az évfolyamból viszont 2-3 másik diáknak is kijött.
2018. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!