Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Így lehet gyerekorvost váltani...

Így lehet gyerekorvost váltani? Vagy nem köteles elvállalni?

Figyelt kérdés

Bp melletti településeb lakunk albérletben, az állandó lakcímünk Bp, a tartózkodásink meg ide szól, és ide járunk orvoshoz (1 éve, mióta itt lakunk.)

Régen jártam az állandó szerinti dr.nőhöz a legnagyobbal, csak Pesten belül is aztán máshova költöztünk, és átjelentkeztem. Viszont az ittenivel nagyon nem vagyok megelégedve, az 1 év alatt sok olyan történt, ami miatt besokalltam, és inkább felhordanám Pestre az állandó lakcím szerinti dr.nőhöz, ezt megtehetem, ha az állandónk odaszól? 1x voltam nála az egyik gyerekkel nyáron, az 1 alkalom volt, de oda szeretnék tartozni.



2018. nov. 12. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hova szól a lakcímed. Oda viszed, ahova akarod.

SZabad orvosválasztás van.

Viszont körzeten kívül nem köteles fogadni az orvos, tehát ha teltház van, mondhat nemet.


Én is Bp mellett lakom, a mi településünkön sincs normális gyerekorvos. Itt van az állandó lakcímünk, mégis a szomszéd településen van a gyerekorvosunk. Mert oda vittem át, ott egy tündér a dokinénink.

2018. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor ha a dr.nő nem tud fogadni, próbálkozzak a környező településeken/kerületben, ami mellettünk van, hátha valahova be tudnak sűríteni?

Közvetlenül a településen, ahol lakunk, ez az 1 db van, így az sajna nem játszik, hogy itt átmenni máshoz :S

2018. nov. 12. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Bp aglomeraciobol én is Budapestre hordom orvoshoz a fiam. Meg kell kérdezni az orvost, sokan vállalnak körzeten kívüli pácienseket is
2018. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jövő héten még a kötelező oltásra a legkisebbem elő van jegyezve, ha azt megkapta, a védőnőnek jelzem a szándékom, és átviszem őket Pestre.

Köszi a válaszokat!

2018. nov. 12. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szetintem előre felesleges jelezni a vedononek, ha átveszi az orvos raersz
2018. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!