Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aftája lett a 8 évesemnek....

Aftája lett a 8 évesemnek. Vki akinek a gyerekenek már volt, válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Akkor innentől ő is egy életen át számíthat rá, hogy elő fog neki jönni bizonyos időközönként, mert olyan, mint a herpesz h ott van a vírus mindig? Nektek mi használt és mit lehet egyáltalán gyereknek adni erre? Anaftint adtak gyógyszertárban de nem használ, fáj neki...
2018. nov. 19. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Elképzelhető, hogy bizonyos ételek váltják ki. Ilyen pl. a dió vagy az eper, de persze lehet akármi más is. Mutasd meg orvosnak, lehet, hogy van rá más gyógyszer is az Anaftin-on kívül. Nekem nincs gyerekem, de sokat küzdöttem az aftával, végül, idősebb koromra, magától szűnt meg.
2018. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem olyan mint a herpesz és nem is fertőző. Nekem az exemnek volt folyamatosan én sosem kaptam el.

Legyengült immunrendszer, savas ételek de pl.fogkrém is előhozhatja. Nem kell vele orvoshoz rohangálni, kivéve akkor , ha annyira sok van hogy nem tud nyelni. Pár nap alatt elmúlik. Addig ne adj neki semmi savasat amit csípheti.

2018. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont most volt a gyereknek (először) is és elkaptam tőle terhesen. Egy ötforintosnyi nagy afta lett a nyelvemen és a szájüregben még pár kisebb. Sose volt még ekkora.

Jó volt rá az Anaftin (gél + oldat). Sőt, az volt a legjobb, előtte Corsodylt használtam (mint korábban mindig), de most az kevés volt.

2018. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 19. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!